Zbohatol som vďaka využitiu tejto metódy a teraz zarábam 10,000$ mesačne. - Blog
More information
Tomáš Stodola
30.04. 2017 00:00  | 

O tom, že sa dá na binárnych opciách zbohatnúť, ste sa už asi dozvedeli inde. A isto ste si aj prečítali o všemožných podvodoch, ktoré sa, žiaľ, na internete objavujú. Ak ste prehľadávali trochu internetové stránky o binárnych opciách, určite ste našli množstvo mudrlantov, ktorí vedia všetko najlepšie. Určite ste čítali aj príbehy, ktoré potvrdzujú, že zbohatnúť sa určite dá. A asi ste videli aj zopár článkov o tom, že môžete za vás nechať obchodovať robota.

Koláče bez práce?

Medzi stránkami, ktoré vám vyhľadávač zoradí pri hľadaní možností ako zarobiť veľa peňazí alebo ako zarobiť na internete, sa na horných priečkach budú nachádzať aj systémy ponúkajúce obchodovanie s binárnymi opciami, napr. Plus500. Ten vám rovno ponúkne aj Plus500 demo verziu na vyskúšanie.

O tom, že sa dá zbohatnúť a veľmi málo pracovať, sme už písali aj my veľakrát. Ale teraz je tu nová možnosť – ešte aj tú trochu práce, čo musíte robiť, za vás môže robiť robot. Systémy sa úrovne prvotnej opatrnosti pomaly rozbehli do plného využívania obchodovacích robotov a tí aj vám teraz môžu uľahčiť cestu za vysneným bohatstvom.

Automatické obchodovanie

Odrážajúc technologický pokrok posledných rokov majú teraz obchodníci a obchodníčky s binárnymi opciami príležitosť obchodovať spôsobom práve s využitím najnovších technológií. A stále nie je potrebné navštíviť výpočtové laboratórium. Všetku tú výpočtovú silu a technológie máte doma, resp. je dostupná za pomerne nízku investíciu v najbližšom obchode s elektronikou.

Ak hovoríme o robotoch, nebojte sa, nemusíte si žiadneho nosiť domov. Robot nemusí vždy byť tou humanoidnou kovovou konštrukciou, ktorú poznáme zo sci-fi filmov. Môže to byť aj len kombinácia čipov, ktoré môžete operovať stále z pohodlia domova. O robotoch hovoríme, tak ako autor slova Karel Čapek z románu R.U.R., len preto, lebo ide o niečo, čo bude za vás robiť robotu.

Možno chcete mať svoje finančné transakcie stále pod plnou kontrolou a preto váš prvý dojem je, že obchodovacieho robota odmietate. Nesmiete však zabúdať, že automatické obchodovanie nastavíte vy sami a robot nikdy nebude vykonávať operácie, ktoré mu nezadáte. Nemáme tu na mysli nejakú formu umelej inteligencie, ktorá postupne preberie kontrolou nad vašim obchodovaním. Ide o systém, ktorý funguje len v rámci pravidiel, ktoré mu nastavíte vy na jednej strane a vami vybratá obchodovacia platforma na strane druhej.

Ako to funguje?

Robot na binárne opcie je v podstate softvér alebo aplikácia. Takýto robot využíva sofistikované algoritmy, ktoré neustále analyzujú dáta o stave na trhoch a sledujú tie typy informácií, ktoré by mohli mať vplyv na hodnotu aktív. Informácie, ktoré robota zaujímajú, sa môžu týkať politického vývoja, noviniek medzi produktami, udalosťami v ekonomikách krajín – čokoľvek, čo podmieňuje naše finančné správanie.

Predvídať smer, ktorým sa bude vyvíjať cena aktív, nemusí byť vždy jednoduché. Kritické hlasy vám budú spravidla hovoriť, že obchodovanie s binárnymi opciami je len veštením. A trochu pravdy na tom bude. Snažíme sa predvídať budúcnosť. Využívame na to však rozsiahle znalosti o faktoroch, ktoré podmieňujú vývoj ceny a musíme rozumieť technickým údajom z grafov znázorňujúcich vývoj cien.

Najkomplikovanejšou časťou obchodovanie s binárnymi opciami je práve nutnosť analyzovať príliš veľa informácií a dát naraz. A práve tu môže pomôcť robot pre binárne obchodovanie. Prvé roboty, ktoré sa objavili v roku 2009, boli komplikované a nie vždy priateľské k užívateľovi. Zákazník vďaka nim síce dokázal analyzovať rôzne aspekty obchodovania, ale binárne opcie stratili svoje základné čaro – jednoduchosť celého procesu.

Vďaka neustálemu vývoju nových technológií dnes už môžeme povedať, že roboty obchodujúce s binárnymi opciami môžete využívať veľmi jednoducho a zvládne to každý. Vo svete, keď roboty a umelá inteligencia už ovládajú takmer všetko, je načase využiť robota aj pre obchodovanie. Nechajte robota, aby pracoval, kým vy budete len bohatnúť.

robot, obchodovanie, binarne opcie, obchodovanie s menami, obchodovanie na burze kniha
Tomáš Stodola
30.04. 2017 00:00  | 

Ak ste niekedy čítali čokoľvek o obchodovaní s binárnymi opciami, určite ste narazili na príbehy o podvodoch a následných komplikáciách ľudí, ktorí im naleteli. Mnohé z týchto príbehov na vás vyskočia už pri prvom internetovom vyhľadávaní. Nešťastie autorov či hlavných aktérov týchto príbehov na vás bude žiariť spravidla už z nadpisu. Samotné príbehy sú potom plné nepríjemných skúseností s rôznymi falošnými službami, obchodnými systémami, seminármi a so sprostredkovateľmi.

Pády vo svete obchodovania sú bežné a každý musí urobiť niekoľko zásadných chýb, aby sa stal skutočne úspešným obchodníkom. No tie príbehy o ľstiach, vďaka ktorým niekto nielenže nezbohatol, ale navyše prišiel o množstvo vlastných financií, sú častejšie a prevažujú. Nedá sa povedať, či prevažujú právom, lebo vzhľadom k častej anonymnosti protagonistov nemáme šancu sa dozvedieť, či sú príbehy pravdivé alebo nie. A tiež či ten istý príbeh sa objavuje viackrát, ale je každá story o neúspechu originálnym príbehom.

Dajte na pocity

Za roky, ktoré sa venujem binárnym opciám a obchodovaniu s nimi, som prečítal neskutočné množstvo príbehov o úspechoch aj neúspechoch. Vzájomne sa veľmi podobajú a to predovšetkým v začiatkoch. Tam vždy stojí človek, ktorý sa chce pridať k vlne úspešných príbehov. Počul niekde, že na binárnych opciách sa dá zarobiť veľa peňazí a chce to skúsiť tiež. Tie nešťastnejšie z príbehov sa komplikujú už niekde tu a spravidla obsahujú slovné spojenie: „rýchlo zbohatnúť.“

Tí, ktorí sa obchodovaniu venujú dlhodobo a dosiahli nejaký úspech, vám potvrdia opak. Zbohatli, ale nie rýchlo. Možno rýchlo v porovnaní s prácou v továrni za pásom. Binárne opcie sú receptom ako zarobiť veľa peňazí na internete, ale akonáhle vám niekto sľubuje rýchlosť, klame. Len hodinami ťažkej práce, učenia sa a experimentovania, len vytrvalosťou a odhodlaním môžete získať udržateľné bohatstvo a platí to aj pre svet obchodovania na internete a špeciálne pre obchodovanie s binárnymi opciami.

Ak by sme to mali celé zjednodušiť:

 • Sľubujú istotu zbohatnutia? Klamú.
 • Garantujú rýchle zbohatnutie? Klamú.
 • Ponúkajú vám podozrivo vysoký bonus? Klamú.
 • Máte z toho celého zlý pocit? Klamú.
 • Píšu, že to celé závisí len od vás? Čítajte ďalej.

Skutočný príbeh

Neexistuje horná hranica ako veľmi môžete zbohatnúť. Ale buďme realisti a nebavme sa o super-športovom aute za milión eur, ak ste ešte ani nezačali. Skutočné príbehy dobrých obchodníkov nehovoria o jachtách. Úspechom pre bežného obchodníka je získať pravidelný príjem a postupne zlepšovať svoj život. Ak vám nestačí to, že budete mať pravidelný príjem nad priemernou mzdou v krajine a pritom budete pracovať z domu alebo odkiaľkoľvek chcete, buď musíte makať omnoho viac alebo nájsť iný spôsob.

Jednou zo spoločných čŕt všetkých príbehov je aj to, že sa musíte niekde zaregistrovať. Tie neúspešné príbehy hovorievajú o upísaní sa diablovi. Broker, ktorý sa vás chopí v tejto fáze, býva často očarujúci, priateľský. Bude vám hovoriť o svojich začiatkoch a vy uvidíte seba samých. A na tom nie je nič zlé. Budete veriť, že práve on alebo ona vám pomôžu vyšplhať rebrík a dostať sa na vrchol.

V tejto fáze skúste zistiť, čo z toho broker má, že sa vám venuje. A nemusíte sa pýtať priamo dotyčnej osoby. Predsa máte aj iné kontakty, nie? Máte? Dúfajme, že áno. Podozrivými znakmi v tejto fáze je, ak napríklad máte zaplatiť nejaký vstupný poplatok práve svojmu brokerovi. Nejde o to, že by s vašimi peniazmi utiekol – veď vám predsa dá potvrdenie o prijatí peňazí. Ale tento model sa využíva často práve pri tvorbe pyramíd. Namiesto obchodovania zarábajú takýto brokeri len tým, že do hry vtiahnu ďalších. Zaplatíte a potom sa dostanete ku svojim peniazom naspäť len tým, že vtiahnete aj vy do hry ďalších.

Čítajte pozorne!

Záverom tohoto textu spomenieme ešte jednu skúsenosť: nepoznanie podmienok. Mnoho systémov vás naláka na bonus k prvému vkladu a bola by hlúposť to nevyužiť. Ak sa ale k bonusu viažu nejaké podmienky, pozorne si ich naštudujte. Boli už prípady, keď bonus k vkladu bol 1000 dolárov, lenže nebolo možné uskutočniť výber až pokým obchodujúci nemal na účte 5000 dolárov. A to sa jednak začiatočníkom nie vždy podarí, a jednak sa môžu objaviť situácie, kedy jednoducho potrebujete vybrať. Obzvlášť, ak je to váš jediný príjem.

Je fajn, ak čítate pozorne tento text, ale ešte dôležitejšie je, aby ste čítali pozorne podmienky obchodovacieho systému. Nekliknite hneď na „prijať podmienky,“ len aby ste mohli rýchlo začať zarábať. Naozaj zarobíte jedine vtedy, ak budete dopodrobna poznať váš systém.

skusenosti, binarne opcie, uprimne, skusenosti so 4kou, skusenosti s aniball
Tomáš Stodola
24.03. 2017 00:00  | 

Ak ste už niekedy, či už zo zvedavosti alebo z dlhej chvíle, zadávali do internetového vyhľadávača spojenie slov „binárne opcie,“ s veľkou pravdepodobnosťou na vás vyskočilo množstvo článkov o rizikách a podvodoch. Vzhľadom k vysokej zárobkovosti na binárnych opciách v kombinácii s ich neustále narastajúcou popularitou prirodzene biznis priťahuje aj podvodníkov. V nasledovnom texte sa vás pokúsime naučiť ako sa takým vyhnúť.

Tým lepším dôvodom, prečo zadávať binárne opcie do vyhľadávacieho poľa, je snaha dozvedieť sa o tejto možnosti zárobku viac. Ak ste si vyhľadali viac informácií, vedzte, že ste urobili veľmi správne. Obchodovanie s binárnymi opciami vyžaduje zapájanie mozgových závitov. Tento biznis priam vyžaruje, že potrebuje ľudí, ktorý dokážu kriticky myslieť.

Bezpečnosť na prvom mieste

Dajte na svoje inštinkty! Ak máte pocit, že v obchode niečo nesedí, nepúšťajte sa doňho. Majte vždy na vedomí, že obchodovanie s binárnymi opciami nie je hrou. Obchoduje sa so skutočnými peniazmi, či už ide o vaše úspory, alebo peniaze, ktoré ste čerstvo zarobili. Nech už ste k nim prišli akokoľvek, nič nepokazíte, ak budete skutočne opatrní.

Online prostredie zvádza k chybným krokom. Celé tajomstvo online podvodov spočíva v tom, že vám neraz stačí kliknúť, aby ste sa do niečoho zamotali. Dbajte na bezpečnosť. Zakúpte si kvalitný antivírusový systém, zablokujte sledovanie vášho správania online, poctivo mažte cookies a sledujte bezpečnostné certifikáty. A ak by ste náhodou mali pocit, že tomu nerozumiete, zaplaťte za dve hodiny odborníkovi – za ten pocit bezpečia to stojí.

Ako odhaliť podvod

Predstavte si, že vás niekto na ulici osloví, že by si od vás potreboval na 10 minút požičať, ale potom vám vráti dvojnásobok. Ak by ste do toho išli, predpokladajme, že by ste chceli vedieť o koho ide. Chceli by ste nejaké záruky a pravdepodobne by ste chceli vedieť, čo sa s vašimi peniazmi bude diať. A nie je najmenší dôvod postupovať rovnako ak chcete zarábať na internete.

Oboznámte sa so svojim systémom. Vyskúšajte si niektorý zo systémov zdarma. Vrelo odporúčame napríklad Plus500 demo. Získajte svoje webmoney skúsenosti a spoznajte ako zarobiť veľa peňazí. Ešte než začnete skutočne zarábať na internete, vyskúšajte si riziká na nečisto v testovacej prevádzke.

Podvod odhalíte pomerne ľahko. Podvodný systém vám neumožní ho vyskúšať. Na podvodný systém nenájdete na internete žiadne recenzie. Podvodný systém bude chcieť skrývať detaily. A bude vám sľubovať zaručené zisky. Pritom zaručiť vám akýkoľvek systém nemôže nič. Na binárnych opciách môžete zarobiť veľké peniaze jedine v systéme, kde sú riziká. A váš zisk je práve v tom, že tie riziká budete vedieť odhaliť a predísť im.

Nenechajte sa do ničoho namočiť

Už sme hovorili o tom, aby ste dali na svoj inštinkt. Tiež sme vám opísali ako odhaliť podvod. Čo je však najpodstatnejšie, nepodľahnite vidine ľahkého zisku. Vždy si skúste situáciu porovnať s niečím, čo dobre poznáte. Ak napríklad tenisky stoja v obchode €150 a pomerne neznámy obchod online ich ponúka za €15, asi zvýšite pozornosť. Minimálne zadáte názov obchodu do vyhľadávača a pozriete sa, čo hovoria ostatní. S veľmi vysokou pravdepodobnosťou narazíte na bláznov, ktorí tomu uverili a takéto tenisky si objednali. A buď im neprišlo vôbec nič, alebo im prišlo niečo v hroznej kvalite. Ak sa vám zdá možnosť zárobku na binárnych opciách príliš jednoduchá – je to v podstate to isté.

Ak budete vyhľadávať informácie o binárnych opciách, alebo všeobecnejšie ako zarobiť na internete veľa peňazí, asi narazíte na množstvo článkov o podvodoch. A my sme si toho vedomí. Popularita binárnych opcií motivuje k zneužívaniu a v ostatných rokoch vzniklo množstvo podvodných systémov. Ich cieľom je len od vás vymámiť peniaze čo najskôr. Neznamená to, že binárne opcie sú zlé samé osebe. Ako hovorí ľudová múdrosť: nevylievajte s vaničkou aj dieťa. Vyhnite sa podvodom a využite binárne opcie na dosiahnutie bohatstva. My vás naučíme ako.

podvod, binarne opcie, zarobok, podvodnik, podvodnici na bazosi
Tomáš Stodola
24.03. 2017 00:00  | 

V tomto texte sa podrobnejšie pozrieme na bezpečnosť pri obchodovaní s binárnymi opciami. Skúsime si zhrnúť základné kroky, ktoré by ste mali vykonať, aby ste neprišli o svoje peniaze. Je pomerne ťažké sa vo svete online obchodovania zorientovať, ak ste začiatočník. No vďaka zopár jednoduchým krokom a troche opatrnosti sa môžete podvodu vyhnúť.

Právna stránka

Prvým aspektom, ktorý by ste mali odsledovať je právna stránka obchodovacieho systému. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek platformu, je zásadné, aby jej prevádzkovateľ mal licenciu pre právne úkony na území, kde sa nachádzate. Najjednoduchším spôsobom, ako môžete prísť o svoje financie, je poslať peniaze spoločnosti, ktorá nemôže podnikať na vašom území a neskôr túto výhovorku použije proti vám, keď vám bude mať vyplatiť zisk.

Odsledujte si niekoľko základných prvkov, ktoré by mal obchodovací systém mať:

 • licencia pre obchodovanie na burze
 • registrácia platná na vašom území
 • online certifikácia – platby kartou, bezpečnostné certifikáty
 • súhlas so spracovaním osobných údajov
 • podmienky a pravidlá

Prostredníctvom systému budete obchodovať. Vy pritom licenciu pre obchodovanie na burze (asi) nemáte. Preto potrebujete, aby takúto licenciu mal ten, kto vás bude na burze zastupovať. Rovnako – tak ako sme spomínali vyššie – musí mať subjekt registráciu platnú na vašom území. Toto môže byť dôležité obzvlášť, až začnete zarábať skutočne veľké peniaze. Nechcete sa dostať do situácie, kedy banka bude pátrať po tom, odkiaľ vám peniaze prichádzajú. Obchodné vzťahy chceme mať predsa čisté.

Pomerne technickou záležitosťou je otázka technických certifikátov. Keďže budete platiť kartou, všímajte si, či má vami vybratá platforma certifikáty potvrdené vašou bankou. A tiež si všimnite bezpečnostné certifikáty webstránky. Už len tak bežná vec, ako tzv. SSL certifikát môže odhaliť podvodníkov. Webstránka by určite mala začínať ako https:// nie http. No a v neposlednom rade si prečítajte podmienky a pravidlá. Tie vám v bežnom ľudskom jazyku vysvetlia ako platforma funguje. A štýl podmienok a pravidiel vám tiež veľa prezradí.

Podmienky a pravidlá

Čítať tento dokument býva spravidla veľmi veľká nuda. Len si spomeňte, kedy ste naposledy tie maličké písmená na niekoľkých stranách čítali. Lenže v tomto prípade nehovoríme o zakúpení mobilnej aplikácie na upravovanie fotiek, či mobilnej hre na dlhé chvíle. Tu hovoríme o vašom pracovnom nástroji, vďaka ktorému môžete zbohatnúť alebo nezbohatnúť.

Naštudovať podmienky a pravidlá je správnym prvým krokom pre začiatočníka aj pre skúseného obchodníka. Vzhľadom k tomu, že v revíre sa potuluje mnoho predátorov zarábajúcich na nešikovnosti začiatočníkov, je podstatné vedieť, čo čoho idete. Akonáhle uvidíte v podmienkach a pravidlách prvé nezrovnalosti, dostávate jasný signál, že niečo nie je v poriadku. Nejasné alebo chýbajúce podrobnosti môžete rovno považovať za návod k podvodu. Ak vo svete binárnych opcií môže niekto pravidlo použiť proti vám, urobí to. Nejde o férovosť, ide o peniaze!

Podmienky a pravidlá by mali vysvetľovať všetky podrobnosti, vrátane vyplácania bonusov. Mnoho portálov a obchodovacích platforiem ponúka bonusy, ktorými sa snažia získať nových obchodujúcich. Nie je podstatné, čo je napísané na hlavnej stránke vo veľkom blikajúcom okienku. Tam môže byť napríklad, že k prvému vkladu dostanete 20% navyše. Lenže to nič nemusí znamenať, ak je v podmienkach a pravidlách uvedené, že to platí len v bližšie špecifikovaných prípadoch, do ktorých nespadáte.

Ochrana súkromia

Všimli ste si niekedy, že pri akejkoľvek ankete musíte dávať súhlas so spracovaním osobných údajov? To nie je samozrejme nič veľké. Ale nie je podozrivé, ak to od vás nevyžaduje platforma, na ktorej budete obchodovať so vašimi peniazmi? Ďalší jasný signál, že niečo nie je v poriadku.

Nielen vaše peniaze, ale aj vaše dáta musia byť v bezpečí. Ak vás to netrápi v tejto chvíli, určite bude, až začnete byť ozaj bohatí. Chcete snáď vytrubovať do sveta, že ste zbohatli? Dbajte na svoje súkromie, dbajte na svoje bezpečie.

A teraz hurá zbohatnúť!

podvod, binarne opcie, zarobok, podvodnici, podvody
Tomáš Stodola
06.02. 2017 00:00  | 

Predpokladajme, že sme vás svojimi predchádzajúcimi článkami presvedčili, že obchodovanie s binárnymi opciami môže byť skutočne zaujímavý spôsob ako zarobiť peniaze na internete. Lenže vy zatiaľ nemáte skúsenosti a pomohlo by vám, ak by sa s vami niekto podelil o skúsenosti s binárnymi opciami. A na to sme tu opäť my.

Najlepšie stratégie pre vás

Existuje obrovské množstvo stratégií, pričom mnohé z nich je možné začať efektívne využívať až pri nabratí istého množstva skúseností. Stále zostáva ale pomerne dostatočné množstvo, ktoré môžete využiť už v začiatkoch. Pokúsime sa vám v stručnosti predstaviť niektoré z nich.

Pre dosiahnutie úspechu je potrebné si uvedomiť niekoľko zásadných právd. Prvou z nich je, že nikto vám nedá vašu najlepšiu stratégiu. Tú musíte objaviť sami. Zopár ich asi budete musieť vyskúšať, než prídete na to, ktorá sedí najlepšie vášmu štýlu obchodovania, resp. vášmu prístupu k investovaniu a k peniazom. Najlepší spôsob ako zarobiť veľa peňazí pre vás nikto neobjaví, musíte ho objaviť sami.

Začíname

Vyberte si podľa popisu niektorú zo stratégií – možno si vyberiete aj niektorú z tých, ktoré predstavujeme v tomto článku – a začnite obchodovať. Aby ste skutočne otestovali všetky výhody a nevýhody, na to budete musieť nazbierať ešte veľa skúseností. V tejto chvíli vám odporúčame dať na pocity a váš vnútorný pocit. Samozrejme, že merítkom úspechu nakoniec môže byť zárobok na konci dňa, no tajne dúfame, že ten sa dostaví pri využití ktorejkoľvek stratégie.

Niektoré z obľúbených stratégií:

 • Päťminútovka
 • Pätnásťminútovka
 • Diverzifikačná stratégia
 • Trojuholník

Päťminútovka

Ide o v podstate jednoduchú stratégiu, ktorú zvládne bez väčších komplikácií každý. Práve to ju predurčuje k prirodzenej voľbe pre mnohých začiatočníkov, ktorí nemajú predchádzajúce skúsenosti, prípadne sú bez väčšieho vstupného kapitálu. Nezaručuje istotu úspechu, ale pravdepodobnosť jej úspešnosti sa pohybuje na úrovni 80 percent. Jej neodškriepiteľnou výhodou je, že sa dá používať opakovane a môže vám zásadne pomôcť pri navyšovaní vášho neveľkého kapitálu, pokiaľ si udržíte rozum a bude vám trochu priať šťastie.

Päťminútovka je založená na skutočnosti, že u väčšiny brokerov môžete kúpiť opcie až do päť minút pred ich expiráciou. Vašou jedinou úlohou je prehrabávať sa akciami na trhu a nájsť tie, ktoré sú stabilne v raste. Nezabudnite sledovať maximálnu hodnotu – keď opcia dosiahne svoje historické maximum, nastáva s najväčšou pravdepodobnosťou zmena v trende.

Pätnásťminútovka

Princípom je uvažovanie v 15-minútových blokoch. Ak vidíte tri sviece podobného typu, čakajte na zmenu. Mali by ste nakupovať po dvoch minútach v nádeji na zmenu. Ak napríklad vidíme tri uzavreté sviece a nastane opačný trend, cena bude klesať. Čakáme dve minúty a nakúpime opciu, ak má dobu expirácie na konci aktuálnej sviece – teda do 13 minút. Nákup sa odporúča vtedy, ak tri súvisiace sviece spolu tvoria viac než 15 bodov.

Diverzifikačná stratégia

Výsledok opcie je priamo závislý od všeobecnej situácie na trhu a od špecifickej aktuálnej ceny dotyčných aktív. Len dôslednou aplikáciou obchodných stratégií môže obchodník úspešne obchodovať a zhodnotiť svoje investície. Pamätajte však, že akákoľvek stratégie, nech už vyzerá akokoľvek zaručene, nefunguje vždy ideálne. Strata je možná a vy môžete prerobiť, ale ak budete zodpovední, nemusíte prísť o všetko.

Správnou diverzifikáciou svojho portfólia dosiahnete, že vás občasné straty nezabolia zásadným spôsobom. Pravidlom je, že nikdy nevkladáte príliš veľa peňazí na jednu opciu. Skúsenejší obchodníci majú túto techniku zvládnutú tak, že nakupujú opcie v rôznych typoch odvetví, s rôznou dĺžkou expirácie. Hoci uvádzame túto stratégiu v tomto článku ako stratégiu pre začiatočníkov, pravdou je, že túto stratégiu by ste nikdy nemali opustiť.

Trojuholník

Technika trojuholníkov je pomerne odlišná – podobne však postavená na pohybe ceny. Niekedy je stratégia postavená na raste ceny, inokedy na jej páde. V nadväznosti obchodníci kupujú a predávajú pri raste alebo páde ceny. Názov stratégie je odvodený od obrazu trojuholníka, ktorý sa vytvára v grafe pohybe cien – tvorený z takzvaných sviec.

Pri raste cien pohyby cien vytvárajú rastúci trojuholník. A prirodzene v opačnom prípade trojuholník klesá.

stratégie, binárne opcie, binárne opcie stratégia, binarne opcie ako na to, binarne opcie recenzia
Tomáš Stodola
06.02. 2017 00:00  | 

Nech to znie akokoľvek zvláštne, ale zarobiť rýchlo peniaze na internete nie je žiadny zázrak, obzvlášť na binárnych opciách. Komplikácie nastávajú prevažne až vtedy, keď chcete zarábať dlhodobo a mať obchodovanie s binárnymi opciami ako trvalý príjem.

Binárne opcie získavajú na stále väčšej popularite a ponúkajú ich mnohí obchodníci na finančných trhoch. Cieľom spravidla býva snaha znásobiť svoj vklad a získať stabilný príjem. Najprv popri pravidelnom zamestnaní, neskôr namiesto zamestnania. Binárne opcie môžu aj pre vás byť cestou k pravidelnému príjmu pri práci z domu, alebo úplne odkiaľkoľvek – aj z dovolenkového domu na pláži. Stačí, ak tam bude pokrytie internetu, hoci aj mobilné.

Pochopte riziká

Nech už vám hovorili čokoľvek, pravdou zostáva, že veci zdarma vo svete binárnych opcií neexistujú. Veď sa na to pozrite logicky – ak by to všetko šlo bez investícií, prečo by to nerobil každý? Binárne opcie sú jednoduché, no vyžadujú špeciálnu pozornosť a celkom vysoké nasadenie obchodníka. Binárne opcie nie sú občasná záľuba, je to práca. Až pochopíte základy a zmapujete ako binárne opcie fungujú, až vtedy sa začnite obzerať po nástrojoch, ktoré vám môžu vašu prácu uľahčiť.

Vyberte si platformu pre obchodovanie

Keď už ste sa rozhodli, že binárne opcie sú tým pravým pre vás, mali by ste si vybrať platformu pre obchodovanie. Alebo dokonca možno hovoriť o platformách v množnom čísle. Diverzifikácia je v tomto prípade dôležitá tak ako v iných systémoch obchodovania na finančných trhoch.

Jednou z výhod moderných technológií je, že môžete začať pomocou demo účtu – napríklad prostredníctvom Plus500 demo. Navyše je výhodné prepojiť svoj demo účet s účtom na WebMoney. Počas skúšania môžete zarobiť reálne peniaze, no zároveň sa minimalizujú riziká veľkých strát. Nezabudnite si naštudovať základy analytického myslenia, praktické aktivity, analýzy trhu. Spoznajte situáciu na finančných trhoch.

V tejto fáze je tiež ten najvyšší čas nájsť a vyskúšať svoju obľúbenú stratégiu. Postupne nájdete metódu zarábania, ktorá sa práve pre vás ukáže ako tá pravá a zabezpečí vám pravidelný príjem. Ten prichádza spravidla vtedy, ak dokážete zarobiť na siedmych z desiatich obchodoch. Tak ako sme uviedli na začiatku – nič neprichádza zadarmo. Pre pravidelný príjem budete musieť dobre poznať trh, dokonale ovládať fungovanie svojej platformy pre obchodovanie, ovládať svoju vlastnú stratégiu a predovšetkým budete musieť makať.

Ak ste niekedy čítali negatívne hodnotenia obchodovania s binárnymi opciami, môže ísť práve o niekoho, kto tieto pravidlá ignoroval. Chcel rýchlo zarobiť a nedbal pravidiel, ktoré sú jedinou cestou k pravidelnému príjmu. Znovu možno zopakovať, že raz sa dá zarobiť aj náhodne, lenže my nemôžeme stratégiu postaviť na šťastí. Potrebujeme zarábať pravidelne. Tí, ktorí považujú binárne opcie za hru, prehrávajú. A tí, ktorí makajú, zarábajú.

Základ je v použití správnej stratégie

Použitá stratégia sa najčastejšie odvíja od signálov, ktoré vykazuje pohyb cien. Tieto signály sú vlastne ukazovatele, ktoré využívajú skúsení obchodníci alebo aj začiatočníci a to pri využití akýchkoľvek stratégií.

Signály pomôžu začiatočníkovi pri oboznamovaní sa s umením obchodovať. Na ich základe si môžete vytvoriť vlastnú stratégiu. Tie majú často skúsení obchodníci unikátne. Ako sa postupne budete vzdelávať v stratégiách a zdokonaľovať svoje teoretické aj praktické znalosti, tiež si vyviniete vlastnú obchodnú stratégiu.

Automatické obchodujúce roboty?

Pri snahe predvídať pohyb cien často využívame rôzne tabuľky, analýzy a technické nástroje. A možno je načase pouvažovať o tom, že dáme obchodovanie do rúk technológii ešte viac. Už vás niekedy napadlo nastaviť systém, ktorý potom bude obchodovať sám za vás?

Systémy sú v podstate robotmi, ktorí predvídajú pohyby cien na základe technických analýz poskytnutých dát. Robia v zásade to isté, čo by ste robili vy, akurát – prirodzene – to dokážu omnoho rýchlejšie a tak sú schopní vykonať omnoho viac operácií než by ste dokázali vy.

Najväčšou výhodou obchodujúcich robotov je, že nepodliehajú pocitom. Nám sa občas môže stať, že si začneme viac veriť a tak zariskujeme, ale robot dokáže neustále vychádzať z dát a ak sa mu bude dariť, nič to na jeho správaní nezmení. Robot bude neustále sledovať prísnu logiku podloženú dátami. A ak ho nastavíte dobre, môžete dúfať v neustály a pravidelný príjem.

dlhodobo zarábať, binárne opcie, obchodujúce roboty
Tomáš Stodola
29.12. 2016 00:00  | 

Ak zadáte do svojho obľúbeného vyhľadávača slová „binárne opcie“ alebo v rozšírenej verzii „obchodovanie s binárnymi opciami“, pravdepodobne narazíte na dva typy informácií. V jednej skupine nájdených článkov a textov vás budú od obchodovania s binárnymi opciami odhovárať a varovať pred všetkými možnými rizikami. V druhom type nájdených článkov sa oboznámite s prehnane optimistickými víziami ako rozprávkovo sa dá na obchode s binárnymi opciami zbohatnúť. Samozrejme, pravda je niekde uprostred. Aj zbohatnúť sa dá, aj riziká existujú.

Keď si je teda človek vedomý rizík a možných nástrah, prečo napriek tomu sa rozhodne vrhnúť sa do obchodovania, založiť si účet na niektorom z portálov a stane sa obchodníkom? Možno práve preto, lebo ak sa veci zvrtnú, stále má človek plnú kontrolu a môže skončiť. Ak má dostatočnú inteligenciu a dokáže trochu plánovať, je na riziká pripravený.

Začínajúci obchodník sa musí s rizikami oboznámiť. V nasledovnom texte vám prestavíme niekoľko chýb, ktoré dnes úspešní obchodníci robili vo svojich začiatkoch. A zverejňujú ich preto, aby ste ich chyby vy opakovať nemuseli. Ak budete postupovať podľa ich odporúčaní, určite sa niektorým chybám dokážete vyvarovať a umožníte tak sami sebe zhodnotiť svoje peniaze rýchlejšie. Lebo raz to príde, otázkou je len kedy.

Jedna z najčastejších chýb spočíva v jednoduchosti celého systému. Vzhľadom k tomu, že staviť svoje peniaze na binárne opcie je tak ľahké, začiatočníci často podľahnú a investujú aj z nudy. Sú si plne vedomí toho, že v aktuálnej ponuke nie je pre nich nič zaujímavé, no napriek tomu „si kliknú“ a poľahky pritom zabudnú, že vlastne investujú reálne peniaze. Preto vždy dbajte na to, aby ste investovali premyslene.

A keď už hovoríme, že treba investovať premyslene, tak hovoríme o myslení hlavou. Žiadne srdcové záležitosti nemajú pri otázke financií zohrávať rolu. Nedovoľte emóciám, aby ovplyvňovali vaše investičné plány. Toto nie je súboj dobra so zlom, ale prísne racionálny systém, v ktorom zvíťazí vždy len rozum a systematické zhodnocovanie investovaných financií.

Akokoľvek dobre budete svoj rozum používať, stále je riziko možných strát. Pamätajte, že aj tí najlepší profesionáli niekedy na investícii stratia. Preto je dôležité nedostať sa do situácie, kedy vás jedna strata zruinuje. Odporúčaným pravidlom je pri binárnych opciách nikdy neinvestovať viac než jednu dvadsatinu celkového objemu predpokladaných investovaných peňazí.

Predposlednou chybou uvedenou v tomto zozname je neschopnosť učiť sa z vlastných chýb. V ideálnom prípade sa človek učí z chýb iných. Je preto výhodné sledovať správanie iných a dozvedieť sa čo najviac o ich skúsenostiach. V horšom prípade chyby urobíme sami, než sa ponaučíme. A len v najhoršom prípade sa ani z vlastných chýb neponaučíme a robíme ich naďalej. Áno, aj takéto prípady sú známe. Ponaučte sa teda z chýb iných alebo z chýb vlastných, ale určite sa ponaučte. V biznise s binárnymi opciami je neskutočné množstvo ľudí, ktorí niekoľkokrát zopakovali svoju vlastnú chybu a dnes píšu blogy o tom, ako sa na obchodovaní s binárnymi opciami nedá zbohatnúť.

Tento článok s najväčšou pravdepodobnosťou čítate práve preto, lebo sa chcete dozvedieť ako zarobiť veľa peňazí, prípadne ako zarobiť na internete. Mnoho začiatočníkov to vzdalo príliš skoro a svet binárnych opcií opustili v čase, keď sa práve začínali dostávať na úroveň, keď skúsenosti spravidla prinášajú pravidelný a systematický príjem. Hranice medzi pravidelným zárobkom a stratením peňazí môžu byť veľmi tenké. Zároveň však platí aj to, že je váš osud pri binárnych opciách do veľmi veľkej miery vo vašich rukách. Nedovoľte frustrácii zo straty, aby vás odradila od zdokonaľovania.

Pravidlá k úspechu v obchodovaní s binárnymi opciami vyznievajú pomerne jednoducho. A presne takými aj sú. Návod ako zarobiť peniaze na internete nie je ničím zložitým. Obchodovanie s binárnymi opciami je jednou z ciest. Vyskúšajte si to sami, napríklad aj využitím ponuky Plus500 demo. Naučte sa obchodovať, buďte trpezlivý a úspech sa dostaví.

chyby, binárne opcie, návod, zárobok
Tomáš Stodola
29.12. 2016 00:00  | 

Existuje isto mnoho spôsobov ako zarobiť a mnohé z nich sa dajú prevádzkovať v online svete, z pohodlia domova. A dokonca nemusíte byť ani doma, môžete byť kdekoľvek, hoc aj v dovolenkovom rezorte, na pláži. Neodporúčame, aby ste pracovali z hotelového alebo akéhokoľvek iného baru, ale ani v tom vám nič nezabráni. Obchodovanie s binárnymi opciami môže byť jedným z takýchto slobodných spôsobov obživy. Dá sa ale zarobiť dosť už aj ako začiatočník?

Vo svete binárnych opcií sa nachádza nespočetné množstvo nástrah a prekážok, o ktoré môžete zakopnúť ako začiatočník. Ak však dodržiavate isté pravidlá a budete tvrdo pracovať, môžete zarobiť slušné peniaze. Na tomto mieste sa možno pýtate prečo hovoríme o možnosti a úspech negarantujeme. To vám ale nedokáže zagarantovať nikto. A ak vám niekto sľubuje stopercentný úspech, tak klame.

Kľúčom k obchodovaniu s binárnymi opciami, resp. k dosiahnutiu úspechu v tomto obchode, je redukcia rizika na čo najnižšiu úroveň. Pri správnom kontrolovaní rizík a vyhnutiu sa chybám nemôže obchodník naraz nikdy stratiť príliš veľa peňazí. Hypoteticky má obchodník vždy päťdesiat percentnú šancu, že jeho tip na vývoj na burze bude správny. A aby naozaj začal zarábať, štatisticky stačí, ak sa obchodujúci trafí približne v šesťdesiatich percentách svojich uskutočnených obchodov, teda reálne tých, do ktorých sa zapojí a vloží do nich peniaze.

V otázke pravdepodobností je teda na tom aj úplný začiatočník pomerne dobre. Pri využití systémov a správneho rozdelenia portfólia dokáže aj nováčik začať na binárnych opciách zarábať a prirodzene s nabratím nových skúseností rastú aj jeho šance na zvyšovanie zárobku. V počiatočných fázach obchodovania s binárnymi opciami býva najčastejším úskalím práve skončenie príliš skoro – ešte predtým, než sa objavia skutočné výsledky.

Koľko môžem zarobiť?

Hoci celý svet obchodovania s binárnymi opciami sa vám môže javiť ako virtuálny, zarábajú sa v ňom skutočné peniaze. A koľko ich môžete zarobiť práve vy? To nie je jednoduchá otázka. Isté je, že si môžete zarobiť na veľmi slušné živobytie. Môžete zarobiť tisíce eur mesačne. Ale bude lepšie, ak začnete pri nižších očakávaniach. Čo tak si privyrobiť pár stoviek mesačne k svojmu hlavnému príjmu? To tiež neznie úplne zle, nie?

Zopár múdrych rád – zdarma!

Vyskúšajte pomocné služby. Neočakávajte zázraky. Vďaka týmto službám nebudete mať stále zaručený výsledok svojich transakcií, ale predsa len vďaka niektorým dokážete nachýliť šancu na úspech mierne na vašu stranu. A to je pri tomto type obchodovania predsa presne to, čo potrebujete. V kvalite a schopnosti pomôcť vám pri obchodovaní sa príliš nelíšia platené od neplatených, preto ide skôr len o to, ktorá služba vám najviac bude vyhovovať.

Využívajte technické ukazovatele. V mnohých textoch na našich stránkach upozorňujeme, že tu pocity treba dať bokom. Hovoríme o cenách a číslach, preto treba k nim pristupovať racionálne. Jediné, čo zohráva rolu je pohyb cien a vaša schopnosť predpovedať následný pohyb. Existuje množstvo indikátorov, ktoré by vám v tomto mohli napomôcť. Opäť vám nebudeme odporúčať konkrétnu službu. Je nutné, aby ste si našli tú správnu – špecificky pre typ obchodovania, ktorý vykonávate.

Začnite s akciami než prejdete na binárne opcie. Obchodovanie s akciami je menej náchylné na výkyvy. Viacerí skúsení obchodníci odporúčajú začať s akciami a až sa úspešne budete držať nad 50% úspešnosťou vo svojich obchodoch, ste zrelý na binárne opcie. Potom už vám nič nebude brániť vo využití nazbieraných skúseností. To je jeden z receptov ako zarobiť veľa peňazí.

Zaznamenávajte si svoje výsledky Väčšine ľudí sedí špecifický typ obchodovania so špecifickými komoditami či menovými pármi. Aby ste vedeli racionálne vyhodnotiť, v čom sa vám najviac darí, je potrebné si viesť záznamy. Tak ako sme už písali mnohokrát – nedajte na pocity, len čísla majú význam.

Nakupujte tú správnu opciu. Niektoré štýly obchodovania sa viac hodia na krátkodobé obchody, iné sú vhodnejšie pre dlhodobé obchody. Spoznajte váš štýl a najvhodnejšiu dobu opcie pre tento štýl. Ak ste dlhodobým investorom, nerozhodí vás výkyv na minútovej opcii, ale bude pre vás zásadný vývin počas nasledovných 6 mesiacov. Nájdite svoj štýl.

začiatočník, binárne opcie, zárobok
Tomáš Stodola
25.11. 2016 00:00  | 

Obchodovať s binárnymi opciami môže každý. Nevyžadujú sa prísne kvalifikačné predpoklady, ekonomické vzdelanie na úrovni vysokej školy, či predchádzajúce skúsenosti s finančnými derivátmi. Podmienky sa netýkajú vzdelania ani skúseností. Potrebné je však byť trpezlivý a schopný sa neustále učiť a prispôsobovať novým situáciám.

A ako to funguje? Vyskúšali sme to za vás

Obchodovanie s binárnymi opciami je veľkým dobrodružstvom a pravdepodobne najkomplikovanejšie na celom procese je nenechať sa uniesť. Predstavte si kasíno, kde sa vám darí. A teraz si predstavte, že skutočne zarábate peniaze, prípadne aj skutočne veľké peniaze. Dokážete odísť včas? Nesmiete zabudnúť, že binárne opcie sú preto binárne, lebo ponúkajú len dve možnosti - jednotku alebo nulu, čiže zárobok, alebo nie. Nie je možné na binárnych opciách zarobiť trochu - buď sa darí úplne, alebo vôbec.

Aj na to musí byť človek pri obchodovaní s binárnymi opciami pripravený. Nám sa počas testovania podarilo nakoniec o všetko prísť, no bolo tak tomu preto, že sme obchodovanie od začiatku brali ako hru a občas sme riskovali príliš. Podstatné je uvedomiť si, že hoci “hráte” online a interface obchodovacej platformy (nech už si vyberiete ktorúkoľvek) je spravidla veľmi dynamický a hre sa podobá, no hrou isto nie je. Veľmi ľahko sa môžete necháť naviesť do toho, aby zariskovali.

Predtým, než sa človek pustí do väčších vecí a začne investovať vlastné prostriedky, je fajn si všetko odskúšať. Existujú na to viaceréSkúste si to aj vy prostredníctvom softvéru Plus500 demo. Môžete sa tu naučiť všetko o obchodovaní a fungovaní skutočného Plus500 bez rizika straty vlastného kapitálu. S demo účtom zdarma získate:

 • Neobmedzený čas
 • Skutočné podmienky trhu – presne tak ako keby ste skutočne obchodovali
 • Testovanie bez rizika – naučíte sa všetky funkcie Plus500 bez riskovania vlastných zdrojov
 • Online pomocník a podpora tímu

A koľko sa dá teda zarobiť? Extrémne veľa. V porovnaní s akýmkoľvek iným investovaním či podnikateľskou činnosťou je tu jeden zásadný rozdiel - v binárnych opciách ide o minúty a často dokonca o sekundy. V bežných podnikateľských aktivitách sa len zriedka dozviete výsledok svojej práce skôr než o pár dní, týždňov. A hospodársky výsledok hodnotíte až na konci roka. V binárnych opciách nám ide o minúty a niekedy skutočne o sekundy.

Máte niekde inde možnosť investovať na minútu svoje peniaze a už o minútu vedieť, či ste zarobili úrok? Aj preto sa obchodovanie s binárnymi opciami častejšie prirovnáva k tipovaniu než k investovaniu. A podobne je to aj s výhrami - nehovoríme tu o jednopercentnom úroku, ktorý vám poskytuje na vašom sporivom účte vaša banka. Hovoríme skôr o násobkoch vašej pôvodnej investície. Možnosť výnosu je teda mnohonásobne vyššia. Ak sa rozhodnete nenechať vaše voľné peniaze čakať v banke na zdanenie, alebo na to, pokým im poklesne hodnota infláciou, skúste binárne opcie.

A ako sa ku svojim peniazom dostanete? Jednou z možností ako sa dostať k svojim ziskom je WebMoney. Systém WebMoney funguje od roku 1998 na vykonávanie úhrad online po celom svete. WebMoney sa pýši tým, že ho využíva už viac než 31 miliónov ľudí. Systém umožňuje užívateľom uskutočňovať transakcie v reálnom čase prostredníctvom WM jednotiek. Pre otvorenie účtu na WebMoney sa nevyžaduje bankový účet ani kreditná karta. V súčasnosti systém využíva už viac než 100.000 online obchodov, finančných služieb, riešení úhrad P2P, online platforiem pre obchodovanie, obchodníkov a systémov pre online faktúry.

binárne opcie, zárobok online, investovanie online, WebMoney, Plus500
Tomáš Stodola
24.11. 2016 00:00  | 

Ešte pred niekoľkými rokmi bolo povedomie o finančných trhoch u väčšinovej populácie na veľmi nízkej úrovni. Po transformácii slovenskej ekonomiky v 90. rokoch sme sa veľmi rýchlo museli vrhnúť na akciové trhy. Hoci od týchto čias už ubehli dve desaťročia, spomienky na spackanú kupónovú privatizáciu sú ešte stále v mysliach mnohých. A vzhľadom k dynamickým reformačným snahám, ktoré súviseli so zmenami v spoločnosti, Slovensko urýchlene potrebovalo ľudí pre finančné trhy. Dnes ešte stále musíme priznať, že finančné poradenstvo nerobia len tí najlepší.

V ostatných rokoch bolo slovenské finančné prostredie poznačené predovšetkým nedostatkom kvalitných a kvalifikovaných finančných poradcov. Nejde pri tom o to, že by bola na obchodovanie na finančných trhoch potrebná vysoká škola. Mnohí, ktorí zarobili a zarábajú vo svete financií, neštudovali na ekonomických univerzitách. Teoretické základy by však mali mať všetci. Nezriedka sa stáva, že rýchlokvasený finančný poradca, ktorý vás presviedča o najlepšej možnej investícii, vám nie je schopný vysvetliť ani základné teoretické pojmy a koncepty.

U nás ste v dobrých rukách. Vieme, že sa práve rozhodujete investovať. Vkladáte svoje úspory a neraz aj nádej, že vygenerované prostriedky vám umožnia zbohatnúť. Už ste počuli o nejakých možnostiach počuli, viete, že sa dajú zarobiť astronomické čiastky, no radi by ste systému obchodovania s binárnymi opciami lepšie porozumeli? Tak to ste tu správne.

Poďme si najprv rozobrať, čo to tie binárne opcie vlastne sú. Môže sa vám totiž stať, že narazíte na experta či expertku, ktorí budú vedieť donekonečna hovoriť o tom, ako na opciách možno zbohatnúť, no sami nevedia, čo to vlastne je. Šancu im dávať ani nemusíte. Sami uvidíte, že hoci rozprávajú o možnostiach ako rýchlo a bezbolestne zbohatnúť, nakoniec majú sami hlboko do kapsy a nechajú vás zaplatiť účet.

Tak čo to teda tá opcia je? Často nazýva aj predkupným právom. Ide o finančný derivát, zmluvu medzi predávajúcim a kupujúcim, podľa ktorej má kupujúci právo, ale nie povinnosť, kúpiť finančné aktívum za dohodnutú cenu v danom čase. Jednoducho by sa dalo tiež povedať, že je to zmluva o budúcej zmluve. Opcie sú pomerne pružným finančným produktom a môžu slúžiť tak na obchodovanie za účelom zisku, ako aj na zabezpečenie hodnoty. Prirodzene ide o to, ako nástroj používame.

Špecifickou charakteristikou binárnych opcií je, že ich výsledkom môže byť vopred dohodnutá peňažná odmena alebo nič. Práve preto sú binárne – tak ako v dvojkovej sústave, kde hodnota je 1 alebo 0, teda niečo alebo nič. Hoci sú binárne opcie niekedy považované za základ stanovenia hodnoty aktív, majú komplikovanú povesť, lebo už viackrát boli zneužité v rôznych systémoch mimo regulované trhy.

Povesť binárnych opcií je vskutku komplikovaná. Obchodovanie s nimi niektorí prirovnávajú k tipovaniu skôr než k investovaniu. Kanadský investor Gordon Pape vo svojom článku pre Forbes varoval, že systém môže byť veľmi návykový. Hovoril tiež, že žiadne vedomosti vám neumožnia uhádnuť, ako sa budú vyvíjať trhy. Tu však nemožno úplne súhlasiť. Každý máme niekoľko kamarátov, ktorí tipujú výsledky futbalových zápasov a vždy im dačo ujde. No a potom máme jedného, ktorému sa jednoducho darí. A my chceme, aby ste boli tým, ktorému sa mu darí s binárnymi opciami.

obchodovanie, binárne opcie, riziká, zbohatnúť
Tomáš Stodola
27.10. 2016 00:00  | 

Niektorí ľudia možno ešte nikdy nepočuli o automatizovaných Forex obchodných robotoch. Pre mnohých sa jedná o úplne cudziu vec, ale pre mnohých obchodníkov je veľmi výhodná a užitočná k dosiahnutiu obrovských ziskov s vynaložením čo najmenšej námahy.

Veľa ľudí obchodujúcich na Forex sníva o tom, že budú iba sedieť a automatický systém alebo zariadenie urobí za nich všetku prácu. Roboty boli vytvorené, aby tento sen splnili a urobili váš život menej únavným. Tieto roboty sú v podstate automatizovaný softvér naprogramovaný takým spôsobom, aby pre vás zabezpečil vysoké zisky a zároveň, aby z vašej strany vyžadoval žiadnu alebo minimálnu námahu. Ak máte nejakú inú prácu, ktorú musíte urobiť, toto je vynikajúci spôsob ako nechať za vás pracovať robota, pokiaľ vy pracujete na iných úlohách.

Prečo ľudia uprednostňujú použitie Forex robotov? Odpoveď je veľmi jednoduchá: je to najľahší spôsob zarobiť veľa peňazí bez väčšej manuálnej práce. Vy len sedíte a necháte počítačový program robiť zázraky. Používatelia robotov potrebujú ideálny časový interval a dobrý menový pár na obchodovanie, aby väčšinou dosiahli cieľ ktorým je maximalizovať zisk. Vývojári robotov informujú nakupujúcich o pravidlách, požiadavkách a čo má užívateľ vedieť, aby z Forex robotov vyťažil maximum.

Väčšina Forex robotov má schopnosť v jednom momente skenovať veľký počet tabuliek plných údajov, sledovať pohyby čísiel a uskutočniť presné výpočty nepredstaviteľnou rýchlosťou a spôsobom rýchlejším ako ľudia. Programovanie Forex robotov je urobené pomocou vzorcov a matematických riešení, ktoré by priniesli najlepšie výsledky pri obchodovaní na trhoch. Parametre použité v programe pomôžu robotom rozoznať, kedy obchodovať a kedy sa obchodovaniu radšej vyhnúť.

Aj počas neistých časov, keď obchodovanie podlieha chaotickým obdobiam, nie je účinnosť Forex robotov znížená. Riadia sa naďalej najlepšími trendmi, zručne napomáhajú zvyšovať obchody užívateľov a zároveň znižujú šancu na výraznú stratu.

Forex obchodné roboty majú množstvo výhod. Neúnavne pracujú bez potreby jedla ako aj spánku a to 24 hodín bez prestávky. Týmto spôsobom pri vašom obchodovaní neprichádzate nikdy o žiadnu výhodnú príležitosť, o ktorú by ste vy, ako človek so svojimi reálnym potrebami v čase mohli prísť. Umožňujú vám pracovať na iných projektoch a vykonávať ďalšie úlohy namiesto toho, aby ste celý deň sledovali obrazovku počítača. Z tohto voľného času môžete vyťažiť maximum. Roboty nepodliehajú žiadnym emóciám, nikdy nebudú mať žiadne ego, nebudú chamtivé a nebudú mať predsudky. Kvôli nenásytnosti môže veľa ľudí urobiť obrovské chyby pri náhodnom obchodovaní a tak spôsobiť finančnú stratu, ktorú nie je jednoduché vykompenzovať. Roboty nájdu väčšinu obchodných príležitostí rýchlejšie ako ľudia. V skutočnosti ľudia nikdy nemôžu dosiahnuť takú účinnosť.

forex,trading,robots,automation
Tomáš Stodola
27.10. 2016 00:00  | 

V dnešnej dobe môžete aj s vkladom nižším ako 100€ zarobiť stovky alebo tisícky dolárov pri najlepšom využití obchodných metód týkajúcich sa binárnych opcií. Jedinými predpokladmi, aby sa vám to podarilo, sú predvídavosť a šťastie. Existuje veľa maklérov binárnych opcií s nízkym vkladom, z ktorých si môžete vybrať. Majú celú škálu nápadov, ktoré sa vám snažia ponúknuť.

Súťaž na trhu s binárnymi opciami rastie a silnie každým dňom. To prinútilo veľké množstvo maklérov s binárnymi opciami k zníženiu vkladov v porovnaní s ich konkurenciou, aby sa odlíšili od ostatných dlhodobo fungujúcich ako aj nových maklérov.

Každý maklér s binárnymi opciami ponúka minimálny vklad. Táto čiastka sa pohybuje od 10€ do 100€. Štandardná sadzba na trhu s minimálnymi vkladmi ponúkaná etablovanými maklérmi binárnych opcií je 250€, ale v prípade obchodov s akciami je táto čiastka považovaná za veľmi nízku. S ohľadom na prospech zákazníkov bola najnižšia sadzba upravená. Bonus a služby, ktoré dostanete od maklérov binárnych opcií, závisia od vášho vkladu. Vklad nižší ako 100€ zvyčajne znamená menej doplnkových služieb a bonusov.

Jedným z popredných mien medzi maklérmi binárnych opcií s vkladom nižším ako 10€ je IQoption. Má unikátny systém a jedno z najlepších obchodných nastavení. Je to v súčasnosti maklér s najnižším minimálnym vkladom. Ponúka demo účet úplne zadarmo, 85% priemer vo vyplácaní a je regulovaný CySec-om. Okrem neho aj HighLow ponúka minimálne vklady pre začiatočníkov. Svoj prvý obchodný účet si môžete otvoriť len s 10€ alebo 50€. Musíme však poznamenať, že minimálny vklad 10€ je k dispozícii len pre austrálske bankové prevody, pokiaľ minimálny vklad 50€ je určený pre zákazníkov na celom svete. Ponúkajú tiež demo účet a sú regulovaný ASIC-om. Dôležitou informáciou týkajúcou sa HighLow je, že ponúkajú obchod minimálne za 2€, čo je nezvyčajné.

TradeThunder je taktiež známy maklér binárnych opcií, ktorý ponúka minimálnu hodnotu vkladu 20€. Akceptuje všetkých obchodníkov vrátane tých z USA. TradeThunder prijíma vklad aj cez PayPal. Ak žijete v Spojených štátoch a vklad chcete urobiť cez PayPal, tento maklér je pre vás vynikajúcou voľbou.

365Trading je známou maklérskou agentúrou na binárne opcie, je regulovaná CySec-om a ponúka skutočný demo účet zadarmo. Platformu si môžete pozrieť bez toho, aby ste urobili vklad. Je to dôveryhodná skupina ponúkajúca minimálny vklad 100€.

binary,options,brokers,deposit,trading
Tomáš Stodola
27.10. 2016 00:00  | 

Forex je revolúciou v obchodovaní pre všetkých, ktorí to využívajú. Interaktívne služby s rýchlym výkonom poskytujú možnosť mať trh na dosah ruky a zároveň umožňujú kedykoľvek prepojiť podnikanie a obchodovanie bez ohľadu na to, kde sa nachádzate. Či už ste na stretnutí so zákazníkom, či práve bodujete na golfovom ihrisku alebo strieľate na basketbalový kôš vo svojom voľnom čase, Forex vám pohodlne prenáša komplexné trhové prostredie priamo pred vaše dvere spolu s úplným prehľadom o všetkých účtoch.

Výhody

Pri obchodovaní s vašimi akciami si môžete pomôcť aplikáciou, ktorá umožňuje efektívnu prácu na viacerých úlohách naraz. Vyššia flexibilita je najviac uplatňovaná a dosahovaná pri podmienených príkazoch a trhových limitoch.

Zároveň získate prístup k vášnivým debatám ako aj k informáciám na sieti vďaka prezeraniu najaktuálnejšieho spravodajstva, údajov a vyjadrení expertov priamo v aplikácii na vašom zariadení.

Môžete si dopriať jednoduchosť a pohodlie pri analýzach, transformácii a šírení informácií výberom z mnohých grafických a kresliacich nástrojov dostupných vo Forex aplikácii priamo na vašom Android alebo Apple zariadení.

Táto mobilná obchodná aplikácia v sebe spája všetky premenné faktory obchodovania do jednej platformy. Užívateľovi ponúka bohatý prísun aktualizácií a údajov minútu po minúte. Vediac, že v prípade obchodovania a práce s veľkým objemom obchodných príležitostí je čas najhodnotnejším aktívom, urobil Forex svoje maximum pri navrhnutí všetkých pomocných prvkov a noviniek na jednom mieste vo svojej pozoruhodne pohodlnej aplikácii, ktorá skutočne zmenila svet nakupovania na lepší a zároveň aj najlepší.

Už viac ako desaťročie je Forex on-line burzou medzi obchodnými centrami s rôznymi peňažnými menami. Teraz je už váženým zástupcom mnohých jednotlivcov ako aj más, obchoduje sa na ňom s približne 45 menami, poskytuje veľmi významné obchodné príležitosti svojim užívateľom ako aj pohľad na vzostupy a pády trhu. Teraz sa tento skvost rozrástol, aby mohli užívatelia ľahko využívať jeho výhody v aplikačnom softvéri mimo svojho domova na iPadoch, iPhonoch, Android a blackberry zariadeniach tak, aby nikto nezostal pozadu na tomto rýchlym tempom rastúcom trhu plnom vznikajúcich príležitostí a neprišiel o žiadny dôležitý aspekt.

Nevýhody

Aplikácia vďaka svojim meniacim sa možnostiam obchodovania, nízkym nákladom, jednoduchej a vysokej likvidite s najväčším počtom účastníkov na trhu splnila viac než len očakávania. Forex má viac ako len jednu aplikáciu, a ak jedna neposkytne uspokojujúce informácie o konkrétnom cieli, je tento nedostatok často nahradený v inej aplikácii. Väčšina amatérov hľadajúcich rýchle úroky a peniaze si neuvedomuje, že skôr ako pôjdu hľadať zlato, potrebujú získať o ňom nejaké znalosti. Forex síce ponúka pomoc, ale nie je to jediná cesta k úspešnému obchodovaniu, ktoré nie je možné dosiahnuť bez akýchkoľvek vedomostí alebo pochopenia obchodu a finančných operácií.

forex,mobile,application,options,trading
Tomáš Stodola
27.10. 2016 00:00  | 

Pri toľkých názvoch v obchodovaní s opciami ste sa už určite stretli aj s pomenovaním IQoption. IQoption je jedno z maklérskych miest odporúčaných pre skúsených ako aj začínajúcich obchodníkov. Najlepšie na IQoption je to, že aj neskúsení obchodníci sa môžu učiť a profitovať z neobmedzeného demo účtu zadarmo, ku ktorému nemusia poskytnúť žiadne platobné údaje, ani zložiť žiadnu zálohu, aby ho mohli využívať. Pre veľkých hráčov je IQoption vynikajúca voľba, keďže si vyžaduje len minimálny vklad 10$.

Pôvodne išlo iba o IQoption, ale spustili aj platformu Robots, unikátnu záležitosť, na ktorú každý netrpezlivo čakal. IQoption Robots je sofistikovaná nadstavba, ktorá obchodnej platforme prináša veľký úspech. Myšlienka tejto unikátnej funkcie prilákala na IQoption mnohých nových obchodníkov. IQoptions Robots je jedna z platforiem, ktorá vám umožní vytvoriť si systém v obchodovaní s binárnymi opciami.

Funkcie IQoption Robots

IQOptions Robots funguje na inom princípe, keďže je to otvorená platforma, kde si môžete vytvoriť vlastného robota. Keď zaznamená úspech, môžete ho sprístupniť iným obchodníkom. Testovanie vašich vlastných robotov je vhodné aj na skontrolovanie toho, ako výnosná je vaša vlastná stratégia. To isté platí aj naopak. Môžete použiť výnosné a úspešné roboty vytvorené niekým iným. Pre najúspešnejšie roboty sú sprístupnené aj štatistiky.

Pre IQoptions užívateľov je použitie týchto robotov zadarmo, čo ich robí ešte prístupnejšími pre všetkých. Nie je potrebné predplatné a každý člen ich môže používať a prezerať zadarmo.

Jednou z najdôležitejších funkcií tohto unikátneho systému je automatické spätné testovanie, ktoré je dôležité pre každého užívateľa opcií. Tí, ktorí si chcú skontrolovať svoju predchádzajúcu stratégiu za určité obdobie je to vynikajúca správa, keďže to môžu vykonať cez IQoptions Robots.

Ďalším zaujímavým faktom o IQoptions Robot je, že všetko je pod vašou kontrolou. Meniť a spúšťať nastavenia vášho robota môžete kedykoľvek, keď to potrebujete. Takisto obchodované množstvo a podmienky obchodovania máte vo svojich rukách. Na rozdiel od iných robotov sú IQoptions Robots úplne bezproblémové a nespôsobujú stres.

Najlepšou z funkcií IQoptions Robots je, že ich môže používať ktokoľvek a nepotrebuje sa kvôli tomu učiť alebo vedieť programovať. Tieto roboty sú absolútne vhodné pre začiatočníkov a robota si môže vytvoriť ktokoľvek zadaním sady podmienok týkajúcich sa rôznych ukazovateľov.

Čo ale musíte mať na pamäti predtým, ako začnete IQoptions Robots používať je, že historické výsledky nie sú garanciou budúcich výsledkov a preto musíte byť pri poskytovateľoch obchodných robotov veľmi opatrný. Je veľmi vhodné, aby ste sa naučili, pochopili a vytvorili si vlastný druh stratégie, a aby ste sa v prípade obchodovania nespoliehali výlučne na automatický softvér.

Vieme, že mnoho automatizovaných obchodníkov pre binárne opcie sú podvodníci. Chceme vás ubezpečiť, že IQoptions Robots nie sú jedným z nich. Sú plne regulované EU normami, aby ste mali istotu, že vaše peniaze sú v bezpečí.

robots,iqoption,trading,binary,options
Tomáš Stodola
22.09. 2016 00:00  | 

Binárny obchodovanie možnosť často sa odvoláva na investície alebo finančné opciu na aktívum, ak by odmena byť na pevnou sadzbou alebo žiadny. V doslovný, binárne obchodná metóda je celkom jednoduché určiť ako zisk & strata by byť vždy stanovená. Pre obchodníkov je to asi zapojiť do rizikových faktoroch úplne prirodzené, mohol by získať peniaze alebo nič počas obchodovania. V porovnaní s inými metódami obchodovania, binárne možnosť obchodovania je oveľa lepší a jednoduchý prístup.

Špecialitou Binárny obchodovanie možnosti

Keď príde na obchodovanie, to je docela dôležité, aby obchodníci si uvedomiť, kedy kúpiť a kedy predať majetok. Pružné povahe binárne opcie obchodovanie dáva obchodníci viac príležitostí, kde môžu vykonávať obchodovanie bez akýchkoľvek ťažkostí. Unikátny binárne možnosti stratégie umožňuje obchodníkom sledovať veci, ako novinky, aktuálne dianie a tak oveľa jednoduchšie forme, zatiaľ čo v porovnaní so všetkými ostatnými existujúcimi obchodných metód.

Je dôležité, aby nové obchodníkov a začiatočníkov, pre udržanie najlepších obchodných stratégií, aby to ostré a traktu & vedomý toho, čo v súčasnej dobe dianie v obchodnom trhu. Tu sú top 5 binárne opcie obchodnej stratégie, ktoré môžu byť veľmi užitočné mať po sebe idúce do obchodného svete.

 1. Technická analýza:

  Všeobecne možno povedať, že je to nástroj, ktorý pomáha pri analýze trendov nasledovali cien histórie, aby sa predpovedať budúci cenový trend. Dátové to, ktoré sa získajú pomocou nástroja technickej analýzy by predpovedať tok obchodovanie na trhu, a to doslova mení pravidlá hry obchodníkov na trhu.

 2. Štatistická analýza:

  Je tiež označovaná ako metóda Denná analýza trhu. Aj keď sa môže zdať, že je zložitý a pútavé proces, Keep sledujúci informácie a správy vydané odborníkmi na trhu na dennej báze by pomohlo pochopiť aspekty vykonaných na trhu. Táto správa sa bude týkať celkovej výkony aktívum na trhu.

 3. Money Management:

  Ako obchodný vždy k dispozícii s rizikovým faktorom, bude to múdre pre obchodníkov nie investovať všetky svoje peniaze na trhu. Tým sa im to pomôže k pádu späť, ak sa stalo prípadné straty. Percento investície bude závisieť na tom, koľko obchodníci rizikové ochotný podstúpiť.

 4. Analýza ekonomických faktorov krajiny:

  Ekonomické faktory, ako je HDP, politické prostredie, pomer zamestnanosti a počtu obyvateľov, najnovšie národný finančný trendy na trhu, a tak by predvídať alebo vytvoriť zásadný vplyv nad cien aktív krajiny / národa. Takže je to vhodné, aby investori sledovať na ekonomický stav národa pred začatím investovania.

 5. Naučte sa byť Patience:

  Voľba binárne obchodovanie typicky zahŕňa s časových rámcov, ktoré sa často dlho trvať niekoľko hodín, dní a dokonca aj niekoľko týždňov. Investori teda musieť počkať a sledovať aktuálne dianie na trhu namiesto pôsobiace v zhone. Bolo by múdre, aby investori mohli opraviť svoj vlastný časový rámec pre byť aktívny v obchodnom trhu.

Záver:

Hore uvedené praktické stratégie binárne obchodovanie opcií by pomohlo obchodníkom k zníženiu rizikových faktorov. Avšak obchodníci sú vysoko cenené rozvíjať svoje vlastné stratégie založený systém pre úspech v obchodnom svete.

binárne Trading Option,binárne spôsob obchodovania,Stratégia binárne voľby
Tomáš Stodola
22.09. 2016 00:00  | 

Manipulácia obchodovanie na trhu nie je jednoduchá úloha, rovnako ako mnoho ľudí myslí. Existuje celý rad rizikových faktorov podieľajúcich sa na trhu, ktoré užívatelia musia byť oboznámení. Vo väčšine prípadov, čo sa stane, je, že investori na devízovom trhu bude ťažké vytiahnuť z ich obchodovania, pretože bude v oprava zakaždým dúfa v lepší zisk v ich obchodovania.

Nutnosť binárne obchodovanie:

Nie je to jednoduchá úloha, aby ľudia jednoducho uzavrieť forex analyzuje súčasnú situáciu a prebiehajúce trendy. Je to ťažké nutnosťou pre ľudí, aby sa ubezpečil, že sú stále lepšie ruka v forex obchodovanie, ktoré im môžu pomôcť v procese rýchleho rozhodovania. Teraz je možné s pomocou binárneho obchodovanie. S pomocou demo verzia binárneho obchodovanie, každá osoba má záujem investovať v devízovom trhu môže robiť to bez akejkoľvek pomoci odborníkov v odbore.

Jednoduché rozhodovacom procese:

Mnoho ľudí si často myslia, že ich podiely na devízovom trhu sa zvýši jej hodnoty do značnej miery, ak sú udržať svoje investície na dlhú dobu. Ak tak urobí, budú zmrazením svoje peniaze vo formáte, ktorý nemôžu využiť ju. Dokonca aj keď sa zvýšila hodnota devízových akcií, budú ľudia aj naďalej držať svoje investície, aj keď môžu skončiť so ziskom. Ak tak urobí, nemôžu preskúmať žiadne ďalšie možnosti, ktoré môžu prísť v ceste. Aby sa uistil, že také veci sú neprebieha, môžu ľudia vyskúšať demo účet zadarmo. Ľudia, ktorí majú záujem o binárny obchodovanie môžu vyskúšať demo účet a uvidíte, ako môžu vytvárať zisk na ich investície. Nie je to ako hazardné hry alebo nejaký iný druh kasína veci. Je návrhy a riešenia z odborníkov v danej oblasti. To bude užitočné v rade aspektov pre tých, ktorí nemajú potuchy o tom, čo budú robiť so svojimi investíciami.

Bez Investičné náklady:

Výrazná výhoda voľného demo účet je, že nie je nutné platiť zálohy alebo peniaze pri otvorení účtu. Iba základné informácie stačí otvoriť účet. Neexistuje žiadny spôsob, ako užívatelia budú zamerané na určitú investičné možnosti v časti stránky účtu. Všetky možnosti, ktoré môžu pracovať v binárnom obchodovanie bude predložený pre užívateľov. Je to voľba užívateľovi vybrať, ktorá varianta sa chystajú ísť. Pojem binárne obchodovanie budú použiteľné pre väčšinu formátov obchodných, bez ohľadu na to, či ide drahého kovu či akcie alebo forex. Je to len záujem ľudí, na čom záleží. Možnosť obchodovania cez zadarmo demo účtu je vyrobený tak jednoduché, ako by to mohlo byť zabezpečiť, aby noví používatelia môžu ľahko dostať požadované informácie v krátkom čase a bez nutnosti učiť sa niečo dopredu.

binárne obchodovanie,demo verzia,demo účet
Tomáš Stodola
22.09. 2016 00:00  | 

Vývoj on-line poskytla veľa lukratívnych možností pre ľudí, ako zarobiť pekný peniaze tým, že voľnej nohe pracovných miest. Najviac zvýraznenie fakt o týchto voľnej nohe pracovných miest je, že sa môže jednať o Práca z domu alebo z akéhokoľvek miesta. Všetko, čo to potrebuje, je len počítač s pripojením k internetu, v skutočnosti, mnoho voľnej nohe pracovných miest nie je potrebné tváre alebo vokálne kontakty v-medzi zamestnávateľmi a zamestnancami.

Ľudia, ktorí hľadá extra peniaze a ženy v domácnosti preferuje práca na počítači získať z ich domova. Nižšie uvedené sú populárne 5 úspešné metódy pomocou ľudí zarába peniaze.

 1. písanie článkov

  Ak ste dobrí v slovenčine a majú silné písanie, ako písanie robí vám umožní zarobiť veľa. Byť Writerpreneur v on-line je najviac po sebe idúce a uistil spôsob, ako zarobiť peniaze on-line. Často tieto druhy práce k dispozícii ako nezávislý prácu, ale existujú firmy, ktoré zamestnávajú zamestnancov ako na plný úväzok spisovateľov on-line na ich obavy a zaplatí slušne. Tiež existuje mnoho internetových stránok, ktoré fungujú ako medziplošiny kde spisovatelia a zamestnávatelia dostať zasnúbený.

 2. Predajné zručnosti na Fiverr za $ 5

  Fiverr - vedúci inzercia on-line báze, kde sú kreatívne a profesionálne služby vykonáva profesionálne kvalifikovaných ľudí založené na pevnou sadzbou platenú ponúkané daným orgánom. Obvykle Fiverr zaplatiť začína cena od $ 5 až zvyšuje v závislosti od prevádzkového zložitosti. Často nezávislí na celom svete využiť túto príležitosť, ako zarobiť peniaze tým, že splnenie úlohy v rámci pridelených lehotách. Všetko, čo musíte urobiť, je vytvoriť si účet v Fiverr a začať predávať svoje zručnosti.

 3. Online Doučovanie

  Ak ste z učiteľského povolania alebo odborné znalosti v určitom objekte, než on-line doučovanie by bol najlepší spôsob, ako zarobiť nejaké peniaze pekný. Veľa študentov po celom svete hľadajú vhodného profesionálneho sprievodcu pre svoje akademické štúdium, študenti od školskej dochádzky do škôl sú v núdzi lektorov. Fix čas vzájomne na vykonávanie online doučovanie relácie. Ak chcete byť úprimný, ak ste z teach profesie, on-line doučovanie by poskytoval uspokojenie, ktoré nemožno získať z výučby v učebniach.

 4. Staňte sa slogan Writer pre Top firmy

  Ak máte dobré tvorivých schopností, pokúsiť o písaní hesla pre špičkové firmy. Písanie slogan by sa zdať ako jednoduchá úloha, ako to môže byť dosiahnuté sčítaním produkty spoločnosti vo vete, ale skutočná tvrdosť by malo byť atraktívnejšie a vyrovnávaciu pamäť pre čitateľa. Existuje veľa maklérov lokalít, ako je slogan prakovníci, Get sloganom, Freelancer, a tak ponúka klientom z popredných spoločností, ktorí často hľadajú medzipamäte slogany, reklamné slogany pre vytváranie samolepiek. Tie budú platili dobre, ak vaše písanie sa podarilo prilákať klientov.

 5. Staňte sa webové stránky tester

  No, stávajú webové stránky testera by byť nové pre mnohých aj oni by mohli klásť otázku, či skutočne existuje. Áno! Mnoho spoločností dáva prednosť reálnych užívateľov testovať ich stránok užívateľskej prívetivosti, lokalít, ako je užívateľské testovanie dáva také zázračné príležitosti. Celý proces by sa u asi 15 až 20 minút, po testovaní treba hlásiť, ako je to mätúce, keď v porovnaní s ostatnými. Je to naozaj v pohode dostať zaplatené za to, že tak kritik, nie?

Tiež je možné nájsť veľa podobného druhu príležitostí pre on-line zarábať.

voľnej nohe,práca na počítači,práca z domu
Tomáš Stodola
22.09. 2016 00:00  | 

iforex.com recenziu

Site iForex.com vyvinutý Forex obchodnými spoločnosťami je online založený na korporácie alebo doslovný možno uviesť ako organizácie, kde niekoľko obchodných skupín a jednotlivcov plnení svojich obchodných operácií. Za posledných 20 rokov, skúsenosť iForex pozoruhodné obchodné úspechy v obchodnom svete a obchodníci sa cíti byť viac zaistené v zapojení do obchodných aktivít s iForex. Byť medzinárodnej meny obchodovanie organizácie oficiálne stránky iForex.com ponúka ľahkosť pre svojich zákazníkov či obchodníkov, aby sa uchádzali alebo staviť na rôznych mien v jednoduchým spôsobom, ktorý z nich robí tvorby zisku v rýchlom sedenie.

Obchodníci z celého sveta dobre vedomí skutočnosti, že obchodovanie je hra o šťastie a náhode, a oni pripravený zapojiť do týchto rizikových záležitostiach. Rovnako ako ten iForex tiež vyžaduje nutnosť šťastie faktora. iForex názor napomáha investorov alebo obchodníkov investovať na akomkoľvek globálnej meny, ktorá mnohé nárast alebo pokles kedykoľvek. Je to čisto hra o šťastie a zmeniť miesto, kde nie je tam žiadny skutočný alebo pravdivý víťaz v obchodnom svete.

Tu sú niektoré analýzy funkcií iForex v obchodnom svete.

iForex registráciou a ponuky

Ako Forex popularita dostane rastúce na dennej báze, je to ťažké pre mnoho ľudí nájsť legitímne miesto Sign-up a kde obchodovať, podobne, to sa stalo oveľa ťažšie pre mnohých nájsť webové stránky, ktoré ponúkajú najlepší a pravdivé forex bonusy , Ak chcete byť úprimný, navštevovať ich oficiálne stránky iForex.com by bol najlepší a apt spôsob, ako nájsť všetky legitímne správy o Forex obchodovanie. Najväčšou prednosťou nových zákazníkov je, že môžu mať možnosť získať zaregistrovať bonus s možnosťou FX Trading, keď sa ukladajú svoje peniaze hneď na prvýkrát. Pre začiatočníkov, obchodovanie fx ponúka širokú škálu bonusov a propagačných ponukách, je to múdre kontaktovať legitímne FX makléri alebo sú zodpovedné personálnych manažérov využiť týchto výhod.

Tipy, ako získať pravidelný Forex bonus

 • Prvá vec, ktorú urobiť pre získanie pravidelného bonusu je nájsť dobré / legitímne forex obchodníka
 • V snahe získať pravidelný bonus, je nutné najať maklér niesť všetky svoje transakcie v obchodnom trhu, namiesto zaoberajúca ty osobne. Makléri používajú pevné telefónne siete, kde môžu získať najlepšie ponuky.
 • Tiež obchodný účet pravidelnou aktualizáciou o autorovi na striebro alebo zlato treba prijímača pravidelné Forex bonusy.

Najlepší spôsob, ako zarobiť peniaze on-line

Je dokázané, že, aby bolo postupné v forex obchodovanie s využitím najlepších forex nástroje a automatické Forex signály by sa zvýšiť svoje príjmy v forex obchodovanie svete, najmä ak sa chystáte získať z on-line. Nástroje by pomáha obchodníkom predvídať menového páru s použitím prispôsobiteľné grafov a tabuliek. Pre ponuky obchodníci jednoduchý prístup a predvídať úspech mantra v obchodovaní. Aj tieto nástroje majú veľký súd ponúk, ktoré zahŕňa 60 dní záruku vrátenia peňazí.

Záver:

S využitím vhodných nástrojov a automatických forex signály, že nie robí forex obchodovanie jednoduchý a bez rizika jednu. Tiež je povinné pre obchodníkov, aby si svoje obchodné účty z legitímne stránky s cieľom využiť osvedčené a pravidelné forex bonusy.

iforex.com Review,iForex Registrácia,iForex ponúka,iforex skúsenosti
Tomáš Stodola
22.09. 2016 00:00  | 

IQ Site Možnosť rozhodne apeluje na binárne opcie obchodníkov, ktorí hľadajú na plnenie svojich obchodných operácií v on-line. Vďaka svojej jednoduchosti a pútavý dizajn, web IQoption skúsenosti rast vo svojich používateľských účtov. Ako teraz, IQ Možnosť podarilo dosiahnuť viac ako 11.000.000 aktívnych účtov a tie aktívnych užívateľov vykonávate viac ako 1,500,000 obchody v on-line na dennej báze. Andreas Matas, generálny riaditeľ IQ varianty získali toľko ocenení a získal niekoľko úverov na devízovom priemyslu hovorí: \"Spoločnosť je vybavená Thomson Reuters cituje. A čo viac, zabezpečuje dôveryhodnosť kancelária týkajúceho sa správnosti cituje \"aktív a mien. Tu môžu byť použité citácie nielen na vypršania platnosti, ale aj v čase transakcie \". IQoption maklér stanoviska poskytujú potrebnú bezpečnosť a ochranu svojich investícií, ktorými môžu obchodníci zarábajú asi 92% svojich investícií bez akýchkoľvek ťažkostí.

Tu sú niektoré analýzy IQ option je v obchodnom svete.

IQ option, špecializovaný maklér pracuje s vlastným vlastného režimu binárnych metód obchodovania s opciami. Najviac zvýraznenie fakt o režime binárne obchodovanie je obchodníci môžu mať možnosť získať krokoch pre každú krátku dobu asi 5 minút, a to aj binárne možnosti platformy ponúka obchodníkom zažiť také prírastky po dobu asi 1 hodinu a 15 minút.

Fakty IQ možnosti:

IQ Možnosť začína svoju obchodnú činnosť v roku 2012, od tej doby prišli na scénu, ktoré čelia stály nárast počtu svojich investorov. Niektoré zo základných informácií je asi IQ možnosti sú uvedené nižšie.

 • IQ Možnosti začiatok ich on-line obchodovanie od roku 2013
 • Minimálne uložené požadované od obchodníkov alebo vkladateľov je 10 $
 • obchodníka minimálne investície do IQ voľba je $ 1, to je najmenší minimálny niekedy videl v obchodnom trhu
 • zvýraznenie fakt IQ možnosťou je obchodníci môžu mať možnosť získať maximálny 91% z výnosov. V doslovný, je považovaný za vynikajúci jeden, v porovnaní s mnohými inými existujúcimi obchodnými režimami obchodovanie na trhu
 • IQ Možnosť dáva bonus až do výšky 50% u svojich obchodníkov / zákazníci
 • Obchodníci a spotrebitelia sa môžu otvoriť demo účty z ich oficiálnych stránkach IQoption.com

IQ možnosťou bonusy

využijú bonusy z obchodovania s opciami IQ-voľba nie je náročná úloha. IQ option Inovatívny webový obchodná kancelária ponúka príliš veľa bonusov pre svojich zákazníkov, pretože hity svojich zákazníkov určitej pevnej míľniky pri obchodovaní, môžu schopný prijímať neočakávané náhle bonusy v podobe peňazí navyše.

Tiež každý nový obchodník sa zapojí do svojich oficiálnych internetových stránkach schopný prijímať 100% registračný bonus, ktorý je vysoký v porovnaní so všetkými ostatnými vystupujúcich obchodovanie makléri. Navyše, na rozdiel od iných maklérskych miest, voľba IQ ponúka štedré bonusy až 80% všetkých svojich držiteľov účtov aj ich nízka hladina pripadá držiteľom príliš nárok na tak vysoké bonusy. Obchodníci schopný prijímať až 45% cash back zo svojich účtov Option REAL IQ že príliš s minimom 10 dolárov vkladu. A pre držiteľov účtov VIP IQ súčasťami sú schopné prijímať 60% cash back bonus s počiatočným vkladom vo výške $ 1000.

Záver:

S jedinečným stratégií a štedrých bonusov, IQ option nikdy nepodarilo pritiahnuť pozornosť obchodníkov na celom svete. Ich zákaznícka základňa neustále rok od roku zvyšuje.

IQOption.com Review,IQOption Registrácia,IQOption skúsenosti
Tomáš Stodola
22.09. 2016 00:00  | 

Výhody výberu Online Forex obchodovanie

Obchodné alebo menovom trhu Forex je najväčším existujúcich možností obchodovanie na trhoch. Denné aktivity forex obchodovanie často presahujú štyri miliardy dolárov denne. Existuje mnoho obchodníkov, ktorí sa domnievajú, že je to jednoduchšie a šikovnejší, ako zarobiť peniaze v cudzej mene, než akýmkoľvek obvyklých typov investícií. Vďaka širokému rozšíreniu internetových obchodných platforiem, obchodovanie s menou sa stáva stále viac populárne medzi obchodníkmi na celom svete. Forex obchodovanie poskytuje vynikajúce investičné možnosti pre tých, ktorí chcú rozšíriť svoj profil.

Forex, cieľový trh

Forex je jasným priemyslu, jeho prevádzku, vyžaduje obrovské investície zdrojov, takže úprava môže prakticky rozhodnúť von. Okrem toho, prístup k správam zo všetkých opatrení, ktoré môžu zmenila svoj náboj a spôsob, akým sú ponúkané pre všetky.

Forex je jedným z najväčších svojho druhu na celom svete. To je charakterizované tým, že je oblasť, kde výmenné zákazníci meny dôjsť na vlastnú päsť, ako robiť veľké medzinárodné firmy a ďalšie firmy, ktoré majú tendenciu platiť odmenu a investovať v oblastiach, kde je ich výrobok predáva.

Tu sú niektoré výhody pre FOREX je uvedená ktoré by mohli byť užitočné pre Forex pre začiatočníkov .

Benefit obchodovanie na devízovom trhu

 • vysoká likvidita

  Vynikajúci aktíva tomto odvetví sú kvôli veľké množstvo peňazí obchoduje po celom svete. Likvidita je schopnosť aktíva majú byť prevedené na hotovosť rýchlo. Vzhľadom k tomu, priemysel funkcia Forex obchodovanie 24/7 a päť dní v týždni, môžu obchodníci využiť obchodných príležitostí ako k nim dochádza skôr než čakať na priemysel, aby začať budúci deň.

 • Je to najviac globálny priemysel, ktorý ide po celý deň!

  Forex priemysel je decentralizovaný over-the-counter priemyslu. To znamená, že nie je niekde má kompletnú kontrolu nad odvetvie ako priemysel obieha okolo jednej hodiny v súlade s trhovými hodín. Takže na rozdiel od obchodovania s akciami, kde miestny priemysel zvyčajne končí na 3pm v popoludňajších hodinách, obchodníci môžu robiť forex obchodovanie on-line irelevantné regiónu načasovanie založený.

 • Nízke náklady na transakciu

  V dnešnom svete takmer všetci makléri vykonávať obchodovanie s opciami bez akéhokoľvek poplatku provízie. Len existujúce náklady transakcie, často označované ako rozdiel medzi nákupnou a predajnou ceny. Forex umožňuje obchodníkom urobiť takú transakciu za nízku cenu v porovnaní so všetkými ostatnými existujúcimi možnosťami obchodovania.

 • špecializovaný Trading

  trading Forex on-line je bezproblémová možnosť zdarma pre všetkých obchodníkov po celom svete. Vzhľadom k tomu, devízovom trhu vyžaduje nízky kapitál a likviditu na devízovom trhu vždy sa zameriava práve na menových párov ako hlavný investícia, to umožňuje obchodníkom rozumieť oveľa jednoduchšie a pomáha im sledovať kedykoľvek a kdekoľvek.

Závery

Vyššie uvedený niekoľko výhod, aby forex obchodovanie ako atraktívny pre investorov a obchodníkov po celom svete. Tí, ktorí majú záujem o obchodovanie Forex je potrebné si vedomý skutočnosti, že obchodovanie na trhu by mohla byť notoricky známe, ale tak, aby to tak úspešné obchodovanie to vyžaduje veľa vzdelávanie, trpezlivosti a disciplíne. To je tajomstvo mantra dostať uspieť v forex obchodovanie.

forex,Forex pre začiatočníkov,Forex obchodovanie on-line
Tomáš Stodola
14.07. 2016 17:13  | 

Dnes sa pozrieme na to ako fungujú binárne opcie v praxi, a to nie len na prieskum najlepších brokerov, ale aj na to ako si to vyskúšať bez straty jedného eura. Tento článok vám môže byť praktickou príručkou ako to buď robiť, alebo na vlastných chybách vidieť ako to v podstate nerobiť. Nech sa páči, poďme na to.

1 - Najlepší brokeri na svete: Pred tým než sa pozrieme na to na ktoré stránky je najvýhodnejšie sa zaregistrovať, je nutné poznamenať, že tento zoznam je čiste subjektívny a vytvorený na základe prieskumu pomocou internetu. Sme si vedomí, že pri kvantite možných stránok kde sa dá zaregistrovať je nemožné spomenúť všetky.

A) 24 Option – Jedna z najstarších stránok s celkom slušnou ponukou služieb a spoľahlivosti. Taktiež majú veľmi slušný bonus vkladu, a možnosť tipovania na 30 sekúnd. Naviac, stránka sľubuje vysoké investície. Azda jedinou nevýhodou je, že stránka nepodporuje americký trh.

B) FINPARI – Táto stránka spadá pod jurisdickiu Veľkej Británie, podporuje služby paypal, možnosť výberu zisku už do jednej hodiny. Za minimálny depozit 250 amerických dolárov môžete začať nakupovať a zarábať peniaze už dnes. Stránka podporuje ako doláre tak aj eurá.

C) Stockpair –So zastúpením na Cypre, táto stránka okrem obchodovania s binárnymi opciami taktiež ponúka širokú škálu edukačných materiálov a maximálnu výšku vkladu až do 6000 amerických dolárov. Stránka však neposkytuje takzvaný “demo“ účet, čiže po registrácii pracujete s reálnymi peniazmi.

D) Option Robot – Veľmi kvalitné služby zákazníkovi a to dokonca vo viacerých jazykoch, registrácia zadarmo a žiadna potreba sťahovať dodatočný software. Stránka option robot taktiež poskytuje možnosť si zakúpiť VIP účet, ktorý poskytuje dotatočné funkcie, ktoré nie sú dostupné pre neplatiacich zákazníkov.

E) Binarymate – Stránka poskytuje svoje služby zákazníkom z celého sveta vrátane Spojených Štátov Amerických, viedohovor naživo a taktiež možnosť vsadiť od 1 dolára až po 10000 dolárov. Naviac poskytuje možnosť vytvoriť si takzvaný skúšobný účet, kde si to človek môže najpv vyskúšať nanečisto. Nevýhodou je žiadna podpora pre mobilné obchodovanie.

2 – Skutoční brokeri vs. Ilegálni Teraz sa pozrieme na to, ako rozlíšiť oficiálnych brokerov od tých, ktorí vám síce peniaze sľúbia, ale už ich nikdy neuvidíte. Kedže sa nejedná o práve malé vklady, rozhodne odporúčam staré dobré a známe pravidlo dvakrát merať a raz strihať.

A) Pred registráciou na hociktorej stránke si ju radšej preverte, a to pomocou internetových vyhľadávačov. Je to v podstate jednoduché, stačí napísať meno stránky do vyhľadávača, a hľadať recenzie, poprípade prejsť si pár internetových fór. Ak sa vám hocičo zdá podozrivé, je dosť možné, že sa jedná o podvod.

B) Získajte najprv nejaké skúsenosti predtým, než začnete akceptovať vysoké stávky, alebo bonusy. Taktiež je veľmi rozumné neakceptovať bonusy za vyššie stávky, ak práve neviete čo robíte, pretože sa vám môže stať, že prídete o celý svoj kapitál v priebehu pár hodín, poprípade sekúnd.

C) Nikdy nezdieľajte svoje osobné údaje s niekým koho nepoznáte alebo komu si nie ste istý či môžete veriť. A tu rozprávam nie len o kontaktných údajoch, ale aj o možnosti vykonávať obchod za vás, či rozdelenia si zisku v prípade kooperácie.

D) Vždy si dobre prečítajte podmienky registrácie, podmienky obchodu, podmienky zisku/straty vášho vkladu, a to dopodrobna až do posledného malého písmenka. Ako som už povedal, vždy je lepšie dvakrát merať a raz strihať. Tým pádom sa vám nestane, že na konci dňa zistíte, že nie len že ste nič nezarobili, ale ešte aj niekomu dlžíte peniaze.

3 – Vyskúšajme si to Veľmi zaujímavá stránka www.binaryoptionsdemo.com poskytuje registráciu zadarmo, a práve tu si môžete vyskúšať, aký je to pocit byť obchodníkom s binárnymi opciami. Stránka síce neposkytuje tak veľa možností, alebo prvkov, ale po registrácii vám dá vstupný kapitál 1000 dolárov, s ktorými môžete buď zarobiť dalšie, alebo ich jednoducho všetky “prehrať“, to už závisí na vás. Je to v podstate ako počítačová hra, kde stavíte povedzme päťdesiat dolárov na to, že cena dolára v najbližších tridsiatich sekundách klesne. Stránka potom nasimuluje váš vklad, a vy si môžete pozerať, ako cena dolára buď klesá alebo stúpa každú sekundu, a zažiť pocit vzrušenia keď sa vám z vložených päťdesiatich dolárov vráti 85. Za pokus to stojí, ak plánujete byť obchodníkom s binárnymi opciami.

practice,binary_options,brokers
Tomáš Stodola
13.07. 2016 17:30  | 

Dnes si prejdeme základné pojmy ktoré by mal ovládať každý, kto sa rozhodne obchodovať s binárnymi opciami. Nasledujúci článok je prehľad základných pojmov ktoré sa vyskytujú či už v slovenskej terminológii, alebo hlavne v tej Anglickej. Kedže sa väčšina obchodov rieši práve v zahraničí, pripravil som si pre vás stručný manuál s pojmami, a taktiež ich vysvetlenie pre absolútnych laikov. Poďme sa na to teda pozrieť:

Broker – azda najdôležitejšia osoba pri obchodovaní s binárnymi opciami. Broker je osoba/entita ktorá vlastní stránku kde sa dá s opciami obchodovať. V podstate je to rovnaká stránka ako stránky stávkových kancelárii s tým rozdielom, že nestávkujete na zápasy, ale na cenné papiere.

Výnos – Výnos, ako sme sa už v predošlom článku dozvedeli, je to čo zarobíte ak si tipnete správne. Čiže ak si napríklad tipnete, že cena kávy porastie, stavíte na to 100€, a kúpite binárnu opciu so ziskom 60%, bude vám vrátený váš vstupný kapitál, a vyplatená čiastka 60% z vášho vkladu, ciže 60€. Stavíte 100€, a vráti sa vám 160€.

Doba expirácie – Doba expirácie je čas, na ako dlho tipujete. Ako sme sa už dozvedeli, pri krátkodobých opciách je to pár minút alebo sekúnd, pri dlhodobých až pár mesiacov. Keď opcia expiruje, buď ste zarobili alebo nezarobili.

In the money (ITM) – opcia ktorá je vám v čase expirácie priaznivo naklonená – zarobili ste.

Out the money (OTM) – opcia ktorá je vám v čase expirácie naklonená nepriaznivo – nezarobili ste.

Strike value – cena opcie v čase kedy ju kupujete (kedy dávate stávku) Spot value – súčasná cena toho na čo “stávkujete“. Napríklad súčasná cena ropy.

Binárne opcie typu CALL – Ak nakupujete tieto binárne opcie, znamená to, že tipujete že ich cena v najbližších sekundách, minútach, hodinách alebo aj dňoch či mesiacoch porastie.

Binárne opcie typu PUT – Presný opak binárnych opcií typu CALL – pri týchto opciách teoretizujete, že bude cena aktíva (napríklad ropy) v nasledujúcich minútach alebo dňoch klesať.

Premium – je suma koľko ste ochotný staviť na to, že váš tip bude správny, taktiež je to potencionálna suma koľko môžete stratiť ak je váš tip nesprávny.

Teraz sa pozrieme na to aké tipy binárnych opcií cirkulujú po internete a s čím všetkým sa pri obchodovaní s binárnymi opciami môžete stretnúť. Znalosť pojmov práve pri ich druhoch je veľmi dôležitá, pretože malá chyba vás môže stať nemalé peniaze ak sa rozhodnete staviť vyšší objem peňazí. Taktiež uvediem príklady.

Typy binárnych opcií:

1 – High/Low (Hore/Dole) (tiež známy ako “Up“ / “Down“) – Vo svojej podstate najzákladnejší a najjednoduchší typ binárnych opcií, kde sa teoretizuje o náraste alebo poklese ceny aktíva. Príklad: cena ropy je momentálne 100€, ja si myslím, že cena najbližší týžden klesne, kvôli referendu vo Veľkej Británii, tak vsadím 10€ na to, že klesne. Vskutku, cena ropy za týždeň klesla, mojich 10€ sa mi vráti naspäť, a zisk je 60%, čo znamená, že som zarobil 6€.

2 – Above/Bellow (Nad/Pod) – Veľmi podobný prvému typu opcií, kde jediný rozdiel je v tom, že sa netipuje iba či porastie alebo poklesne ale skôr sa tipuje či porastie nad určitú hodnotu, alebo klesne pod isté čísla. Príklad – cena ropy je 100€, a ja stavím 50€ na to, že za týždeň cena ropy presiahne hodnotu 150€. Ak presiahne, zarobím, ak nepresiahne, tak žiaľ strácam svoj vklad a nezarobím nič.

3 – Touch/No touch (Dotkne/Nedotkne) – u týchto opciách sa tipuje či sa aktíva “dotknú“ určitej hodnoty v požadovanom čase alebo nie. Na rozdiel od prvých dvoch typov nie je podstatné či na tej hodnote ostane aj v dobe expirácie. Príklad: v pondelok je cena ropy 100€, v utorok je cena ropy 90€, v stredu je cena ropy 80€ tak stavím na to, že do budúceho týždňa cena ropy pôjde na úroveň 70€. Ako som predpokladal, v sobotu sa cena ropy dostala na 65€, no už v nedeľu večer bola jej cena znova na 90€. Mňa to však netrápi, pretože sa jej cena “dotkla“ mojich tipovaných 70€, a tým pádom som zarobil.

4 – Boundary (Hranice) – u tohto tipu opcií sa tipuje či cena aktív ostane v rozmedzí určitých hodnôt. Tipnem si že cena ropy ostane v rozmedzí 75€ - 150€, a keď mi môj tip vydrží požadovanú dobu, zarobil som peniaze.

5 – Pairs (Páry) – V tomto prípade sa tipuje ktoré z vybraných aktív na tom bude po určitom čase lepšie/horšie. Máme napríklad akcie Google, a Facebook, a ja si tipnem, že za týždeň na tom bude lepšie Google. Ak mi tip výjde, zarobím peniaze.

6 – Ladder (Rebrík) – Tu sa tipuje či bude cena aktíva pri expirácii vyššia ako cena ktorú si sami určíme. Čiže, ak napríklad stanovíme cenu ropy na 150€ po týždni, a po týždni bude cena ropy 149€, tak sme nezarobili nič, ale ak bude jej cena vyšsia ako 150€, zarábame peniaze podľa toho, o koľko je jej cena vyššia ako hodnota, ktorú sme nastavili.

7 – KIKO – U tejto opcie nerozhoduje čas ale efekt – tipujeme ktoré aktívum padne/porastie na určitú hodnotu prvé. Ak nám náš typ vyjde, zarobili sme peniaze. Problémom pri tomto tipe opcie je, že to môže trvať dni ale aj mesiace kým sa dosiahne požadovaného efektu.

types_of_binary_options,terms,explanations
Tomáš Stodola
13.07. 2016 16:15  | 

V dnešnom modernom svete je vidina zárobku peňazí minimálnou snahou a bez takmer akejkoľvek námahy veľmi lákavá. Internetové stránky sú dnes preplnené širokou škálou ponúk rýchlych ziskov kde má človek schopnosť zarobiť tisíce eúr v priebehu niekoľkých minút či dní. Jedným z týchto spôsobov ako zarobiť nemalé peniaze sú binárne opcie, a hoci sa môžu pre laické oko zdať na prvý pohľad komplikované, dnes si vysvetlíme ako fungujú a čo to vlastne binárne opcie sú.

1 – Binárne opcie: Binárne opcie vo svojej podstate fungujú ako stávkové kancelárie, kde si človek môže staviť na určitý výsledok svetového diania. U binárnych opciách toto svetové dianie chápeme ako rast alebo pokles cien toho, na čo si “stávkujeme“. Uvediem príklad – dnes si kúpim binárnu akciu na kávu za 100€, a tvrdím, že cena kávy za najbližsí týždeň narastie. Broker (ku pojmom sa vrátime v ďalšom článku) ponúka 15€ zárobok ak je môj odhad správny. Čiže, po týždni sa skontroluje cena kávy, a ak cena naozaj narástla, mojich vsadených 100€ sa mi vráti naspäť plus bonus 15€ ktoré som na tomto odhade zarobil. Avšak, ak je môj odhad nesprávny, a cena kávy klesla, prídem o svojích vsadených 100€ a nezarobím nič. Rozdiel medzi obchodovaním s cennými papiermi a binárnymi opciami je v tom, že zatiaľ čo u regulérneho obchodovania s cennými papiermi (burzy) majiteľ cenných papierov nakúpi povedzme cenné papiere kávy a, drží ich pokým ich cena nenarastie do výšky, kedy je vhodné alebo výnosné ich predať, a hneď za tým nakúpiť ďalšie cenné papiere a opakovať proces, u binárnych opciách človek fyzicky ani elektronicky žiadne cenné papiere nenakupuje, iba odhaduje (stávkuje na) ich nárast alebo pokles, čo znamená, že obchodovanie s binárnymi opciami je v podstate oveľa riskantnejšie – človek v rukách nič nemá a môže iba dúfať v kladný výsledok svojej stávky. Avšak, nie vždy je nastane prípad kde obchodník s binárnymi opciami stratí svoj zisk – existujú tri spôsoby ukončenia obchodu s binárnymi opciami:

A) Splní sa podmienka – obchodník povedzme staví na svetový pokles cien ropy na najbližší mesiac, a povedzme že svetové udalosti negatívne ovplyvnia jej cenu, podmienka je splnená, a obchodník je v zisku.

B) Nesplní sa podmienka – ak sme povedzme stavili na pokles cien ropy, a nič výnimočné sa vo svete neudialo, takže cena ropy kelsla (alebo narástla, v závislosti na stávke), obchodník nesplnil podmienku obchodu a tým pádom stráca 100% svojho vkladu (peniaze ktoré vsadil).

C) Podmienka nie je slnená ale ani nesplnená – povedzme že obchodník stavil na nárast cien už spomínanej ropy, avšak cena nenarástla, no ani neklesla, obchodníkovi sa vráti vklad, no v podstate nič nezarobí.

2 – Typy binárnych opcií: Poďme sa teraz pozrieť na typy binárnych opcií podľa toho ako sa vo svete delia. U binárnych opcií hraje rolu buď čas, alebo vsadený kapitál.

A) Krátkodobé binárne opcie – sú tie, kde je odhadovaný čas veľmi krátky, a rádovo sa jedná o sekundy, alebo minúty, no nie viac ako desať minút. Tieto opcie sú výhradne špecifikované typom opcií, kde cena komodity buď narastie, alebo poklesne. Z pochopiteľných dôvodov sa množstvo zisku nepohybuje v astronomických hodnotách, zvyčajne 70-85% hodnoty + prémium (výška vkladu).

B) Stredne-dlhé binárne opcie – sú tie, kde sa čas odhadu (alebo stávky) pohybuje v rozmedzí desiatich minút až po niekoľko hodín. U týchto opciách sa stretávame s každým typom binárnych opcií, a zisk sa zvyčajne pohybuje v rozmedzí 75-90% hodnoty + výšky vkladu.

C) Dlhodobé binárne opcie – sú, ako už názov naznačuje, tie ktoré majú splatnosť dni, týždne ba až mesiace. U týchto opciách sa cena zárobku pohybuje až do výšky 500% hodnoty + vklad. Z pochopiteľných dôvodov, krátkodobé opcie majú nižší zisk, pretože predvídať nárast alebo pokles cien v krátkodobom merítku predstavuje menší risk, zatiaľ čo dlhodobé binárne opcie predstavujú najväčšie riziko a tým pádom aj najväčší zisk.

3 – Čoho sa vyvarovať: Tak ako pri hociakom inom obchode, aj pri invsetovaní do binárnych opcií sa človek môže stretnúť s podvnodníkmi, a prísť o veľké sumy peňazí. Predísť tomu je v podstate jednoduché, pretože v kažom štáte sveta ktorý podporuje obchod s binárnymi opciami sú kontrolované. U nás tento obchod kontroluje napríklad Národná banka Slovenska. Taktiež je veľmi dôležité preveriť si na akých stránkach “stávkujete“ a kde vkladáte svoje peniaze.

binarne_opcie,laik,vysvetlenie
Tomáš Stodola
12.02. 2016 00:00  | 

Než sa vydáte na vašu obchodnú cestu, najskôr sa zoznámte kde, ako a prečo začať a ako sa nedostať do pascí organizácií, ktoré získavajú peniaze z neskúsených obchodníkov. Tento článok vysvetľuje niektoré základné pojmy, ktoré určite stretnete na trhoch, rovnako ako metódy niektorých obchodníkov.

Úspech na akciovom trhu koreluje s množstvom rizík, čo znamená, že môžete zbohatnúť rýchlo alebo jednoducho stratiť všetko. Ak máte v úmysle byť úspešný, mať zisk a zarobiť veľké peniaze, akciový trh je jedinečnou príležitosťou, vďaka ktorej môžete obchodovať online odkiaľkoľvek, bez zamestnancov, byť svojim vlastným šéfom, nemusieť platiť za prenájom kancelárskych priestorov alebo si robiť starosti o konkurentov. Najväčším konkurentom na akciovom trhu je zvyčajne len váš prístup.

Môžete začať dokonca s menším množstvom, okolo 5000$ a začať zarábať dobré množstvo dodatkových peňazí. Ak nemáte skúsenosti s komoditami alebo obchodovaním s futures, je lepšie sa im vyhnúť a obchodovať iba s akciami.

Váš úspech môže prísť po len niekoľkých desiatkach minút denne a nemusíte stráviť osem alebo viac hodín denne robením, ako je to bežné v pravidelnom zamestnaní. Ale predtým, než sa dostanete k úspechu, musíte starostlivo venovať veľa úsilia na to, aby ste obchodovali dobre.

Najskôr investujte do seba a na sebavzdelávanie. Ideálny spôsob, ako začať obchodovať na akciovom trhu, je nájsť niekoho úspešného s bohatými skúsenosťami v obore a sledovať jeho prístup, obchodný plán a obchodnú psychológiu Ak nemáte túto možnosť, môžete ju nahradiť odbornými seminármi a čo je najdôležitejšie, skutočným testovaním obchodných stratégií. Každý, kto si vytvorí dobrý obchodný plán a skutočne ho nasleduje, môže byť úspešný na akciovom trhu.

Obchodovanie na akciovom trhu má jednu nespornú výhodu v možnosti demo obchodovania – môžete fiktívne nakupovať a predávať akcie alebo komodity, skopírujte vstupné a výstupné hodnoty z vašej pozície do jednoduchej tabuľky programu Excel a potom vyhodnoťte situáciu, ako keby to bolo skutočné obchodovanie. Keď tento test potvrdí, že váš nápad a stratégia funguje, môžete začať premýšľať o skutočnom obchodovaní.

Začnite s nižšou sumou, ktorú budete postupne zvyšovať, pokiaľ sa to oplatí. Medzičasom budete získavať cenné skúsenosti a neskôr budete môcť začať premýšľať o kariére úspešného akciového obchodníka.

Hoci obchodovanie na burze je technicky jednoduché, je čím ďalej ťažšie z psychologického hľadiska. Je nanajvýš dôležité, aby ste si na začiatku chránili svoj kapitál. Nikdy nemôžete vyhrať na akciovom trhu, ak nepoznáte maximálnu mieru rizika v každom obchode, ktorý chcete zrealizovať.

Slovníček bežných termínov na akciovom trhu
 • Opcia – finančný nástroj, ktorý vám dáva právo na nákup alebo predaj aktíva vo vopred stanovenom časovom úseku za určitú cenu.
 • Finančný trh – akciový trh, miesto, kde sa koná obchodovanie s finančnými nájstrojmi
 • Akcia – podiel spoločnosti
 • Komodita – vec, s ktorou môžete obchodovať
 • Broker/maklér – osoba alebo spoločnosť, ktorá sprostredkováva obchody s finančnými nástrojmi
 • Futures – dohoda, ktorá zaväzuje vlastníka kúpiť aktívum vo vopred stanovenom časovom úseku za určitú cenu
 • Money management/Správa peňazí – spravovanie peňazí podľa jasne definovaných pravidiel

obchodovat na akciovom trhu, broker, slovenski makleri, investicie
Tomáš Stodola
10.02. 2016 00:00  | 

Forex (devízový obchod) znamená obchodovanie s cudzími menami a je to taktiež najväčší a najlikvidnejší finančný trh na svete. Vysoko prevyšuje všetky akcie ako aj dlhopisové trhy. Mestá považované za centrá menových transakcií sú väčšinou Tokio, Londýn a New York.

„Over the counter“ (OTC) systém prepája banky, maklérske firmy, poisťovne, investičné fondy, firmy, investorov atď., ktorých spoločných cieľom je využiť nástroje, ktoré umožňujú zhodnotiť peniaze alebo zabezpečiť menové riziká spôsobené zmenami hodnoty meny.

Forex obchodník v podstate zarába peniaze výkyvmi kurzov konkrétnych mien. Môžete začať s forex obchodovaním z domova, potrebujete mať len nainštalovaný príslušný softvér na vašom počítači a obchodný účet otvorený s forex maklérom.

Forex trh umožňuje obchodovať 24 hodín denne, 5 dní v týždni a môžete začať aj s veľmi málo peniazmi. Mnoho maklérov taktiež ponúka DEMO účet s virtuálnymi peniazmi a môžete si všetko vyskúšať bez rizika. Taktiež sa môžete naučiť, ako vytvoriť obchodný plán a vašu ziskovú stratégiu vrátane jej testovania.

Obchodovanie a investovanie do forexu môže byť skvelý spôsob zarábania vedľajšieho príjmu, ako aj výnosného biznisu. Forex obchodovanie taktiež nemá žiadne poplatky pre otváranie a zatváranie obchodov, navyše je vysoko likvidné - jednoduchým jedným kliknutím si môžete kúpiť alebo predať meny. Forex nie je závislý na štvrťročných výsledkoch spoločností a môžete zarábať peniaze aj keď trh ide hore, aj keď ide dole.

Vo forexe je všetko na vás, nepotrebujete zamestnancov, nemáte žiadne fixné náklady, môžete obchodovať odkiaľkoľvek, kde je pripojenie na internet. Na začiatku môžete urobiť dobre tým, že budete obchodovať mini-lots a micro-lots namiesto klasických lots.

Forex je jednoduchý na používanie, ale vždy si pamätajte, aby ste mali obchodný plán a vopred si pripravte ziskovú obchodnú stratégiu. V dnešnej dobe je forex najdôležitejším a najpopulárnejším finančným trhom na svete, takže sa uistite, aby ste ho vyskúšali.

forex, devizovy obchod, cudzie meny, financne trhy
Tomáš Stodola
09.02. 2016 00:00  | 

V súčasnej dobe je obchodovanie s binárnymi opciami stále populárnejší spôsob zarábania peňazí. Avšak predtým, než začnete obchodovať s reálnym účtom, je rozumné všetko si vyskúšať bez rizika straty počiatočného vkladu. Drvivá väčšina maklérov ponúka novým klientom demo účet, kde môžete obchodovať s virtuálnymi peniazmi. Zvyčajne dostanete sumu vo výške 10000$ a skúšobné obdobie ať do jedného mesiaca.

Kde získať demo účet

Môžete vyskúšať demo verziu IQoption obchodného účtu. S najväčšou pravdepodobnosťou dostanete účet na 14 dní alebo podľa dohody so zákazníckou podporou. Môžete vykonať vklad vo výške 100$ na váš účet (a samozrejme si ho môžete vybrať späť, ak nechcete obchodovať).

Tento typ demo účtu umožňuje testovať niekoľko obchodných stratégií a získať dostatok skúseností pre obchodovanie so skutočným účtom. Môžete si otvoriť demo účet jednoducho online, po registrácií dostanete potvrdzovací e-mail s ďalšími informáciami o obchodovaní a depozitných možnostiach.

Ďalšou možnosťou je použiť demo účet Option Trade, žiadny vklad nie je potrebný na získanie demo účtu, ale účet je prísne časovo obmedzený. Materská spoločnosť Option Trade taktiež prevádzkuje známeho makléra Hotforex.

Ak netrváte na výške vkladu na získanie demo účtu, mohli by ste skúsiť niektorých spoľahlivých maklérov ako je Stockpair alebo ETX Capital. Avšak, tieto ponúkajú demo účty len pre vklady od 1000$ a vyššie.

Pri výbere iných maklérov na získanie demo účtu vždy najprv urobte prieskum, či majú potrebnú licenciu a taktiež si overte ich reputáciu, aby ste sa nedostali do nepríjemných problémov s vysokými odvolacími poplatkami alebo dokonca stratenie vkladu na dobro.

Obchodovanie binárnych opcií vyžaduje počiatočnú investíciu z vašej strany, takže najprv vyskúšajte obchodovať s demo účtom, kde nemáte žiadne záväzky a kde nie je zahrnuté riziko. S najväčšou pravdepodobnosťou nebudete mať vlastnosti úspešného obchodníka (diskrétnosť, skúsenosti) ak práve začínate a demo účet je tu práve z tohto dôvodu - naučiť vás, ako obchodovať.

demo účet, binarne opcie, makleri binarnych opcii, ako obchodovat
Tomáš Stodola
01.02. 2016 00:00  | 

Čo v skutočností sú opcie?

Opcia je dohoda medzi kupujúcim a predávajúcim, ktorá poskytuje kupujúcemu právo predať alebo kúpiť konkrétne aktívum od predávajúceho za vopred určenú cenu, dokým dohoda (opcia) nevyprší.

Podkladové (tj. konkrétne) aktívum, z ktorého pochádza opcia, sú najčastejšie akcie, dlhopisy, cudzie meny atď.

Kúpne opcie dávajú kupujúcemu právo kúpiť podkladové aktívum v budúcnosti. Tento typ opcie je kúpený kupujúcim ak je pravdepodobné, že cena podkladového aktíva bude stúpať. Predajné opcie udeľujú držiteľovi právo predať podkladové aktívum. Predajné opcie sú kupované vtedy, keď sa kupujúci zamýšľa nad poklesom ceny aktív.

Kupujúci môže uplatniť opciu v prípade, že dohoda ide podľa želaného smeru alebo môže povoliť vypršanie alebo predanie opcie.

Kupujúci opcie je v DLHEJ (long) pozícií, predávajúci opcie je v KRÁTKEJ (short) pozícií. Long call oprávňuje majiteľa kúpiť podkladové aktívum za určitú cenu, ale toto právo trvá iba v priebehu životnosti opcie a končí, keď vyprší opcia.

Predávajúci kúpnej opcie má právo predať konkrétne aktíva za vopred stanovenú cenu (LONG PUT). Opakom tejto situácie je SHORT PUT.

Binárne opcie sú jednou z mnohých možností, ako zhodnotiť vaše peniaze. Každý môže obchodovať opcie, ak dosiahol dospelosť. Minimálny vklad pre binárne opcie je odlišný s každým maklérom, najčastejšie sa pohybuje v rozmedzí od 10$ až 100$.

Ak uvažujete o získaní pasívneho príjmu alebo len jednorazového dodatočného príjmu a nechcete investovať veľa peňazí, binárne opcie sú ideálnou príležitosťou na vytvorenie pravidelného mesačného pasívneho príjmu len z niekoľkých desiatok dolárov.

kupne opcie, predajne opcie, pasivny prijem, zarobky na burze
Start now

Zarobte si peniaze v troch jednoduchých krokoch!

Moja metóda sa nedá použiť všade. Väčšina bánk a obchodníkov nevie, o čom táto metóda je. A aj keď o nej vedia, za žiadnych okolností by ju nezverejnili obyčajným ľuďom. Preto je veľmi dôležité vybrať si veľmi zodpovedného brokera, ktorý vám dovolí zarábať. Toto sú moji najobľúbenejší brokeri. Zaregistrujte sa u jedného z nich - alebo dokonca u oboch z nich. Obaja ponúkajú rady, video návody a osobného poradcu - úplne zadarmo.

Vyskúšajte metódu prostredníctvom demo verzie:

  Binary.com

Binary Ltd.
Je to najstarší a najznámejší broker s binárnymi opciami stále dostupný a vytvorenie nového účtu trvá menej než minútu.
Môj rýchly tip: Vyžadujú veľmi nízky minimálny vklad, ale aby ste zarobili skutočné peniaze, mali by ste skúsiť vložiť aspoň $200.
Minimálny vklad: $5
 

  Binomo

Tiburo Corporation Ltd
A modern broker with a small minimum required deposit
Môj rýchly tip: The broker allows nonstop trading including the weekend with trades from as little as $1
Minimálny vklad: $10